Xalqaro Olimpiya kuni bilan tabriklaymiz!
Bugun 23-iyun – Xalqaro Olimpiya kuni. 1894-yil aynan ushbu sanada baron Pyer de Kuberten tomonidan Xalqaro Olimpiya qoʻmitasiga asos solingan.
Bugungi kunda mazkur bayram butun dunyoda tinchlik va salomatlik elchisi sifatida keng nishonlanmoqda. Bu yilgi Xalqaro Olimpiya kuni yurtimizda 25-iyun sanasida “Yangi nafas” ommaviy yugurish tadbiri bilan qarshi olinadi. Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qo’mitasi keng sport jamoatchiligi, mamlakatimizdagi Olimpiya harakati ishtirokchilarini ushbu sana bilan qutlab, barchaga mustahkam salomatlik tilaydi. Bayramingiz muborak boʻlsin!

С Международным Олимпийским днём!
Сегодня 23 июня-Международный Олимпийский день. Именно в этот день в 1894 году бароном Пьером де Кубертеном был основан Международный Олимпийский комитет.
В этом году данный праздник спорта будем встречать вместе с массовым забегом "Янги нафас" 25 июня. Главная цель мероприятия -продвижение Олимпийских ценностей и идеалов, популяризация Олимпийского движения и спорта среди населения. НОК Узбекистана искренне поздравляет с этим праздником широкую спортивную общественность, всех сторонников здорового образа жизни и желает всего самого наилучшего. Будьте здоровы и занимайтесь спортом!