MOQ raisi kurashchilarimiz bilan suhbatlashdi
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi muhtaram Prezidentimizning Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlariga ko‘rilayotgan tayyorgarlikni yana-da kuchaytirish bo‘yicha bergan topshiriqlari asosida faoliyat olib bormoqda. Bugun MOQ rahbari Rustam Shoabdurahmonov erkin va yunon-rum kurashi bo‘yicha terma jamoamiz vakillari bilan uchrashdi.
“Dinamo” sport majmuasida o‘tgan suhbatda yig‘inda ishtirok etayotgan kurashchilarimiz va ularning murabbiylari, MOQ mutasaddilari ishtirok etishdi. Uchrashuvda Rustam Shoabdurahmonov murabbiylar va sportchilar bilan Tokio Olimpiadasiga tayyorgarlik bo‘yicha alohida suhbatlashdi. Unda ularning rejalari, oilaviy sharoitlari, Olimpiadadagi raqiblarining qanchalik o‘rganilayotgani haqida gap bordi.
Eslatib o‘tamiz, erkin va yunon-rum kurashi ustalari Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlariga 4 tadan, jami 8 ta yo‘llanma olishdi. MOQ rahbari suhbat davomida Olimpiadaga tayyorgarlikni yana-da kuchaytirish bo‘yicha ko‘rsatma berdi. Shuningdek, kelgusi Olimpiya o‘yinlariga kuchli zaxira sportchilarini shakllantirish uchun yoshlar o‘rtasida shaffof seleksiya ishlarini tashkil etish va ular o‘rtasida musobaqalarni ko‘paytirish bo‘yicha taklifini ham bildirdi.

The chairman of the NOC talked to our wrestlers
The National Olympic Committee of Uzbekistan carries out its activities in accordance with the instructions of the President of our country to further strengthen preparations for the Olympic Games in Tokyo 2020. Today, the head of the NOC, Rustam Shoabdurakhmanov, met with representatives of our freestyle and Greco-Roman wrestling team.
The wrestlers participating in the meeting, their coaches, and representatives of the IOC took part in the conversation held at the Dynamo Sports Complex. During the meeting, Rustam Shoabdurakhmanov separately talked with coaches and athletes about preparing for the Olympic Games in Tokyo. It told about their plans, family circumstances, and how their rivals are studying at the Olympics.
Recall that the masters of freestyle and Greco-Roman wrestling won 4 tickets to the Olympic Games in Tokyo-2020, a total of 8. During the conversation, the head of the IOC gave instructions to further strengthen preparations for the Olympics. He also suggested organizing transparent selection work among young people and increasing competitions between them to form strong reserve athletes for the upcoming Olympic Games.