Erkin kurashchilarimizdan to’rtta medal
Qirg‘iz Respublikasida sport kurashlari bo‘yicha 17 va 23 yoshgacha bo‘lgan sportchilar o‘rtasida Osiyo chempionati bo‘lib o‘tayotgani haqida xabar bergan edik. Ayni paytga kelib, 17 yoshgacha bo‘lgan atletlar bahsi yakunlandi.
Ushbu yosh toifasida so‘nggi bo‘lib erkin kurashchilar o‘rtasida g‘olib va sovrindorlar nomi aniqlandi. Unda ishtirok etgan O‘zbekiston terma jamoasi a’zolaridan Bobojon Ibodullayev (-45 kg), Abdumalik Jaloliddinov (-48 kg), Shohruhbek Sapoyev (-55 kg) va Eldorbek Hasanov (-110 kg) bronza medallariga ega chiqishdi.
Shu tariqa, U-17 yosh toifasidagi kurashchilarimiz musobaqani 2 ta oltin, 4 ta kumush va 9 ta bronza medallari bilan yakunlashdi. Reglamentga ko‘ra, bugun musobaqada dam olish kuni. Ertadan 23 yoshgacha bo‘lgan kurashchilar o‘z mahoratlarini namoyish etishadi.

От вольников 4 медали
Ранее мы сообщали о том, что в Республике Кыргызстан проходит чемпионат Азии по спортивной борьбе среди спортсменов в возрасте от 17 до 23 лет. К этому моменту завершились состязания спортсменов до 17 лет.
Последними в этой возрастной категории были названы победители и призеры среди борцов вольного стиля. Бронзовые медали завоевали Бобожон Ибодуллаев (-45 кг), Абдумалик Джалолиддинов (-48 кг), Шохрухбек Сапоев (-55 кг) и Элдорбек Хасанов (-110 кг).
Таким образом, отечественные борцы в возрастной категории U-17 завершили турнир с 2 золотыми, 4 серебряными и 9 бронзовыми медалями. Сегодня на соревнованиях выходной день. С завтрашнего дня в борьбу вступят спортсмены до 23 лет.