“Kichik Olimpiya o‘yinlari” voha yoshlarida katta qiziqish uyg‘otdi
5-may kuni Qashqadaryo viloyati bo‘ylab “Kichik Olimpiya o‘yinlari” musobaqasiga start berilgan edi. Mazkur musobaqa viloyat yoshlarining yodida uzoq vaqt qoladigan xotiralar ulashdi.
Bir necha kun davom etgan mazkur kichik Olimpiya musobaqalarida viloyatning barcha tuman (shahar)laridagi mahallalardan «Yoshlar daftari»ga kiritilgan hamda xorijiy davlatlarda istiqomat qilgan mehnat muhojirlari va uyushmagan yoshlardan iborat jamoalar bahs olib bordilar. Maʼlumotlarga ko‘ra, musobaqa ishtirokchilarining 4 065 nafari (shundan 433 nafari xotin-qizlar) sportning 17 turi bo‘yicha yakkalik va jamoaviy bahslarda o‘zaro musobaqalashdi.
Musobaqalarda g‘olib va sovrindor bo‘lgan yoshlar Turizm va sport vazirligi, O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi hamda Qashqadaryo viloyati hokimligi tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlanishdi.

В Кашкадарье прошли «Малые Олимпийские игры»
5 мая в Кашкадарье стартовали «Малые Олимпийские игры». Следует отметить, что соревнование прошло очень интересно и надолго осталось в памяти молодёжи.
Соревнования, которые проходили в течении нескольких дней, во всех районах (городах) области, принимали участие трудовые мигранты и неорганизованная молодежь, проживающая в зарубежных странах и внесенная в «Книгу молодёжи». По данным, 4065 участников (среди них 433 женщин) соревновались в индивидуальных и командных соревнованиях по 17 видам спорта.
Победителям и призёрам соревнования были вручены подарки и дипломы Министерства туризма и спорта, Национального Олимпийского комитета и хокимията Кашкадарьинской области.