Moskva shahrida konkur boʻyicha “Bit River” turniri oʻz nihoyasiga yetdi. 26-28-may kunlari uchinchi bor oʻtkazilgan musobaqada hamyurtlarimiz ham muvaffaqiyatli ishtirok etishdi.
“Jump&Drive” dasturini oʻz ichiga olgan 11-yoʻnalish sportchilarimiz uchun muvaffaqiyatli yakunlandi. Bellashuvlarda Xurshidbek Alimjonov bilan tandem hosil qilgan Oʻzbekiston yilqichilik va ot sporti federatsiyasi raisi Bahromjon Gaziyev 120 sm toʻsiqlardan oʻtish bahslarida eng yaxshi natijani qayd etishdi.
145 sm balandlikdagi toʻsiqlardan sakrash yoʻnalishida esa Aʼzam Tolibboyev ikkinchi oʻringa sazovor boʻldi. “Bazart De Ruet” laqabli tulporda harakat qilgan yurtdoshimiz faqatgina rossiyalik Vasilisa Yerostovoydan orta qoldi.

Отечественные всадники заняли призовые места на престижном турнире в Москве
В Москве завершился турнир по конкуру “Bit River”. Наши соотечественники выступили успешно на состязаниях, которые проходили с 26 по 28 мая.
Маршрут 11, который включает в себя программу “Jump&Drive”, был успешно завершён для отечественных спортсменов. На состязаниях председатель Федерации коневодства и конного спорта Узбекистана Бахромжон Газиев в тандеме с Хуршидбеком Алимжоновым, показал лучший результат на соревнованиях с высотой препятствий 120 см.
А зам Толиббоев занял второе место (высота барьеров 145 см). Узбекский наездник, выступавший на лошади по кличке “Базарт Де Руэт”, пропустил вперед лишь россиянку Василису Еростову.