Bokuda taekvondo boʻyicha jahon chempionati start olmoqda
Bugun Ozarbayjon poytaxtida taekvondo WT boʻyicha jahon chempionati boshlanadi. Reglamentga koʻra, musobaqaning birinchi kunida erkaklar oʻrtasida -68 kg, ayollarda esa -57 kg vazn toifasida gʻolib va sovrindorlar aniqlanadi. Bugungi bellashuvlarda hamyurtlarimizdan Tokio-2020 Olimpiadasi chempioni Ulugʻbek Rashitov hamda Madina Mirabzalova yurtimiz sharafini himoya qilishadi. Ular musobaqani quyidagi raqiblariga qarshi boshlaydilar:
-68 kg: Ulugʻbek Rashitov – Uilfrid Makentchou (Kamerun) / Jozef Firi (Malavi)
-57 kg: Madina Mirabzalova – Tina Modanlo (Eron)
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi bugun boshlanayotgan masʼuliyati musobaqada terma jamoamiz vakillariga omad va zafarlar tilab qoladi.

В Баку выступят 2 узбекских таэквондиста
Сегодня в столице Азербайджана стартует чемпионат мира по таэквондо WT. Согласно регламенту, в первый день соревнований будут определены победители и призёры в весовой категории до 68 кг среди мужчин и до 57 кг среди женщин. Честь нашей страны будут защищать Олимпийский чемпион Токио-2020 Улугбек Рашитов, а также Мадина Мирабзалова. Первые поединки отечественных единоборцев:
-68 кг: Улугбек Рашитов – Уильфрид Макентчоу (Камерун) / Жозеф Фири (Малави)
-57 кг: Мадина Мирабзалова – Тина Моданло (Иран)
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает нашим соотечественникам успехов и удачного участия в столь ответственных стартах года.