Veloshosse bo‘yicha O‘zbekiston chempionatining ilk g‘oliblari aniqlandi
Toshkent viloyatida veloshosse bo‘yicha o‘smirlar, yoshlar va kattalar o‘rtasida O‘zbekiston chempionati start oldi.
Turnir birinchi kun bahslaridanoq murosasiz kechdi. Jamoaviy vaqt poygasi bo‘yicha 40 km masofaga o‘tkazilgan musobaqada erkaklar o‘rtasida Daniil Yevdokimov, Nikita Stenkavoy, Dmitriy Sirko, Botirjon Ismatovlardan iborat “Dinamo” jamoasi 50:50, yoshlar o‘rtasida esa Samandar Sultonov, Ahmad Yuldashev, Husniddin Shonazarov, Davlatyor Zaribovdan iborat Xorazm viloyati jamoasi 52:59 daqiqa natija bilan g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.
Ayollar o‘rtasidagi juftlik vaqt poygasi 20 km masofaga kechdi. Unda Yanina Kuskova va Madina Qahhorova 28:59 daqiqa natija bilan g‘alaba qozondi. Yosh qizlar o‘rtasidagi bellashuvda esa Anna Kuskova hamda Margarita Misyurina 30:22 daqiqa bilan eng yaxshi natijani qayd etdi.

As previously reported, men, women, as well as juniors and juniors born in 2003-2004 compete at the Uzbek Cycling Championship, which started in the Tashkent region.
The first day of the tournament was uncompromising. The Dynamo team consisting of Danil Evdokimov, Nikita Stenkavoy, Dmitry Sirko, Botirjon Ismatov won the 40 km team race among men with a result of 50:5, and among the youth, the team of the Khorezm region consisting of Samandar Sultanov, Ahmed Yuldashev, Husniddin Shonazarov, Davlater Zaribov — 52:59.
Yanina Kuskova and Madina Kakhhorova won the 20 km women's doubles race with a score of 28:59. And in the junior competitions, Anna Kuskova and Margarita Misyurina were the first to cross the finish line with a result of 30: 22.
The tournament, held by the Ministry of Tourism and Sports of the Republic of Uzbekistan, the National Olympic Committee and the Cycling Federation of Uzbekistan, will last until May 8.