Veloshosse bo‘yicha O‘zbekiston chempionatining ilk g‘oliblari aniqlandi
Toshkent viloyatida veloshosse bo‘yicha o‘smirlar, yoshlar va kattalar o‘rtasida O‘zbekiston chempionati start oldi.
Turnir birinchi kun bahslaridanoq murosasiz kechdi. Jamoaviy vaqt poygasi bo‘yicha 40 km masofaga o‘tkazilgan musobaqada erkaklar o‘rtasida Daniil Yevdokimov, Nikita Stenkavoy, Dmitriy Sirko, Botirjon Ismatovlardan iborat “Dinamo” jamoasi 50:50, yoshlar o‘rtasida esa Samandar Sultonov, Ahmad Yuldashev, Husniddin Shonazarov, Davlatyor Zaribovdan iborat Xorazm viloyati jamoasi 52:59 daqiqa natija bilan g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.
Ayollar o‘rtasidagi juftlik vaqt poygasi 20 km masofaga kechdi. Unda Yanina Kuskova va Madina Qahhorova 28:59 daqiqa natija bilan g‘alaba qozondi. Yosh qizlar o‘rtasidagi bellashuvda esa Anna Kuskova hamda Margarita Misyurina 30:22 daqiqa bilan eng yaxshi natijani qayd etdi.

Определены первые победители чемпионата Узбекистана
Как ранее сообщалось, на чемпионате Узбекистана по велошоссе, который стартовал в Ташкентской области, соревнуются мужчины, женщины, а также юниоры и юниорки 2003-2004 годов рождения.
Первый день турнира был бескомпромиссным. В командной гонке на время 40 км среди мужчин победила команда “Динамо” в составе Данила Евдокимова, Никиты Стенкавого, Дмитрия Сирко, Ботиржона Исматова с результатом 50:5, а среди молодежи, команда Хорезмской области в составе Самандара Султанова, Ахмеда Юлдашева, Хусниддина Шоназарова, Давлатера Зарибова — 52:59.
В парной гонке на время 20 км среди женщин победу одержали Янина Кускова и Мадина Каххорова с результатом 28:59. А в соревнованиях по юниоркам Анна Кускова и Маргарита Мисюрина первыми сумели пересечь финишную черту показав результат 30:22.
Напомним, что турнир, проводимый Министерством туризма и спорта Республики Узбекистан, Национальным Олимпийским комитетом и Федерацией велосипедного спорта Узбекистана, продлится до 8 мая.