Yosh chavandozlarimiz uchkurash bo‘yicha bellashishdi
3-6 may kunlari Toshkent viloyatining Qibray tumanida joylashgan “Universal Jumping Agro” ot sport klubida uchkurash bo‘yicha o‘smirlar va yoshlar o‘rtasida mamlakat chempionati bo‘lib o‘tdi. Unda Andijon, Farg‘ona, Qashqadaryo, Buxoro viloyatlari va Toshkent shahridan iqtidorli yosh chavandozlar o‘zaro bahs olib bordilar.
Musobaqa yakuniga ko‘ra, o‘smirlar o‘rtasida buxorolik Umid Vafoyev “Maksimal” tulporida, yoshlar orasida esa “Kross” laqabli otda ishtirok etgan qashqadaryolik Abror Esonov g‘alaba qozondi. Qayd etish joiz, Esonov o‘z omadini “Miragi” tulporida ham sinab ko‘rgan edi va bu chiqishi unga kumush medalni taqdim etgan.

Young riders competed in the triathlon
On May 3-6, the national triathlon championship among juniors and youth took place in the equestrian club "Universal Jumping Agro". Talented riders from Andijan, Kashkadarya, Bukhara and Tashkent took part in the competition.
According to the results of the junior championship, Umid Vafoev from Bukhara won on his horse named "Maximal", and among the youth Abror Esanov from Kashkadarya on the horse "Cross". It should be noted that Esanov also performed on the horse "Miragi", which ensured that he won silver.