Sportimiz mutasaddilari Doxada dzyudochilarimiz bilan uchrashishdi
Xabaringiz bor, kechadan Qatar poytaxti Doxa shahrida dzyudo boʻyicha kattalar oʻrtasidagi jahon chempionati boshlandi. Musobaqaning ilk kunida terma jamoamiz aʼzosi Dilshodbek Baratov finalga qadar magʻlubiyatsiz yetib borib, kumush medal hamda Parij-2024 Olimpiadasi yoʻlidagi qimmatli reyting ochkolarini qoʻlga kiritdi.
Dzyudochilarimizni qoʻllab-quvvatlash uchun Qatar poytaxtiga sportimiz mutasaddilari – Yoshlar siyosati va sport vaziri Adham Ikramov, Osiyo Olimpiya Kengashi vitse-prezidenti Otabek Umarov, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov, Milliy Paralimpiya qoʻmitasi raisi Muxtorxon Tashxodjayev, MOQ raisi oʻrinbosari, mamlakat dzyudo federatsiyasi raisi Azizjon Kamilov yetib borishdi.
Mutasaddilar dzyudochilarimiz joylashgan mehmonxonaga tashrif buyurib, ular bilan dildan suhbatlashishdi, boʻlajak bahslarda hamyurtlarimizga omad tilashdi. Ishonamizki, muhim bellashuvlar oldidan bunday motivatsiya berilishi dzyudochilarimizni yangi gʻalabalar sari yanada ruhlantiradi.

Представители спортивной общественности Узбекистана встретились с отечественными дзюдоистами в Дохе
Накануне в столице Катара стартовал чемпионат мира по дзюдо среди взрослых. В первый день соревнований член сборной нашей страны Дилшодбек Баратов дошёл до финала и завоевал серебряную медаль. Кроме того, записал в свой актив ценные рейтинговые очки на пути к Олимпиаде-2024 в Париже.
Для поддержки узбекских дзюдоистов в столицу Катара прибыли представители спортивной общественности нашей страны -министр Молодёжной политики и спорта Адхам Икрамов, вице – президент Олимпийского совета Азии Отабек Умаров, Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касимов, председатель Национального Паралимпийского комитета Мухтархон Ташходжаев, заместитель председателя НОК, руководитель Федерации дзюдо Азизжон Камилов.
Официальные лица посетили отель, где проживают единоборцы, пообщались с ними, пожелав им удачи в предстоящих поединках. Безусловно, такая поддержка и мотивация ещё больше вдохновит наших соотечественников на новые и яркие победы.