Jamila Panfilova Osiyo chempionatida ikkita bronza medalini qoʻlga kiritdi
Ogʻir atletika boʻyicha Janubiy Koreyada oʻtayotgan Osiyo chempionatida Oʻzbekiston terma jamoasi oʻzining ilk medallarini qoʻlga kiritdi. Ayollar oʻrtasida oʻtgan -55 kg vazn toifasidagi bellashuvlarda Jamila Panfilova ikkita bronza medaliga sazovor boʻldi.
Hamyurtimizning dast koʻtarishda qayd etgan 86 kg, siltab koʻtarishdagi 105 kg natijasi unga har ikki yoʻnalishda shohsupaga koʻtarilishini taʼminladi. Afsuski, sportchimiz ikki kurash boʻyicha toʻrtinchi oʻrinni egalladi. Mazkur vazn toifasida qatnashgan yana bir atletimiz Nigora Abdullayeva esa musobaqani toʻqqizinchi pogʻonada yakunladi.

Джамила Панфилова завоевала две бронзовые медали на ЧА
На проходящем в Южной Корее чемпионате Азии по тяжёлой атлетике сборная Узбекистана завоевала свои первые медали. В соревнованиях среди женщин в категории до 55 кг Джамила Панфилова завоевала две бронзовые медали.
Результат нашей соотечественницы в рывке 86 кг и в толчке 105 кг позволил ей подняться на пьедестал почёта в обоих видах программы. К сожалению, наша спортсменка заняла четвёртое место по сумме двух упражнений. Ещё одна узбекская спортсменка Нигора Абдуллаева, выступавшая в данном весе, завершила соревнования на девятом месте.