Sportimiz faxriylari hamisha eʼtiborda
Har bir bayramlar oldidan oʻzbek sporti faxriylari holidan xabar olinib, ularni ijtimoiy qoʻllab-quvvatlash anʼanasi yoʻlga qoʻyilgan. Yoshlar siyosati va sport vazirligi, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi, Oʻzbekiston sport faxriylari kengashi va homiylar tomonidan yaqinlashib kelayotgan 9-may – Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan bir guruh faxriylar ragʻbatlantirildi.
Milliy Olimpiya qoʻmitasida Yoshlar siyosati va sport vazirining oʻrinbosari Durdona Rahimova, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, shuningdek, Bahodir Maxsitov boshchiligidagi sport faxriylari ishtirok etgan tadbirda sportimiz dargʻalarining hayot yoʻli yodga olinib, ular qoldirgan kuchli maktab, orttirgan ulkan hayotiy tajribalari alohida eʼtirof etildi. Uchrashuv davomida umrguzaronlik qilayotgan har bir sport faxriysini ijtimoiy qoʻllab-quvvatlash maqsadida ularga moddiy koʻmak koʻrsatildi.
Shundan soʻng marosimning badiiy qismi “Oʻzbekiston” mehmonxonasining restoranida davom etdi. Unda MOQ raisi o’rinbosari Sherzod Tashmatov ham ishtirok etib, faxriylarimizga o’zining samimiy tilaklarini yo’lladi. Tadbir davomida faxriylar uchun dasturxon yozildi. Davlatimizning bunday gʻamxoʻrligidan minnatdor boʻlgan oʻzbek sportining dargʻalari yurtimiz osoyishtaligi va tinchligimiz uchun qoʻllarini duoga ochishdi.

Ветераны узбекского спорта всегда на почёте
Узбекские ветераны спорта на постоянной основе находятся в центре внимания спортивной общественности и в преддверии праздников они получают социальную поддержку в качестве материальной помощи. В связи с предстоящим 9 мая - Днём памяти и почестей ветераны спорта были поощрены со стороны Министерства молодёжной политики и спорта, Национального Олимпийского комитета, Совета ветеранов спорта Узбекистана и спонсоров.
На мероприятии, прошедшем в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана, в котором приняли участие заместитель министра Молодёжной политики и спорта Дурдона Рахимова, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, а также ветераны спорта во главе с Баходиром Махситовым, был отмечен жизненный путь наших ветеранов, оставленная ими сильная школа, огромный жизненный опыт. В ходе мероприятия каждый из ветеранов получил социальную помощь в виде материальной поддержки.
После этого вторая часть церемонии продолжилась в отеле “Узбекистан”, где был накрыт праздничный стол для ветеранов. В нём также принял участие заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов, который направил ветеранам свои искренние пожелания. Благодарные за такую заботу и внимание, оказываемые со стороны государства, ветераны узбекского спорта благословили и помолились за мир и спокойствие нашей Родины.