Qilichbozlarimiz uchun Parij-2024 Olimpiadasiga yoʻllanma beruvchi sikl boshlandi
Bugun Janubiy Koreyaning Seul shahrida qilichbozlikning sablya yoʻnalishi boʻyicha Gran-pri musobaqasi boshlandi. Qayd etish oʻrinliki, ushbu start mazkur sport turida Parij-2024 Olimpiya oʻyinlari yoʻllanmasi uchun reyting ochkolarini taqdim qiluvchi birinchi turnir hisoblanadi. Unda Oʻzbekiston terma jamoasi ham katta tarkibda ishtirok etmoqda.
Reglamentga koʻra, bugun erkaklar oʻrtasida guruh bahslari va 1/64 final bosqichigacha boʻlgan janglar oʻtkazildi. Afsuski, ushbu bosqichga terma jamoamiz vakillaridan hech kim yetib kela olmadi. Ertaga qizlar oʻrtasidagi saralash bellashuvlari oʻtkaziladi. Hamyurtlarimiz quyidagi tarkibda ishtirok etishmoqda:

Для фехтовальщиков начался отборочный цикл на Олимпийские Игры 2024 года в Париже
Сегодня в Сеуле (Южная Корея) стартовал Гран-при по фехтованию на саблях. Стоит отметить, что этот турнир является первым рейтинговым в этом виде спорта, который предоставляет очки на пути Париж-2024. В состязаниях принимает участие также сборная Узбекистана.
По регламенту сегодня состоялись групповые встречи и противостояния до 1/64 финала среди мужчин. К сожалению, до этого этапа не дошёл никто из представителей отечественной делегации. Завтра пройдут отборочные соревнования среди девушек.
Мужчины: Исломбек Абдазов, Муса Аймуратов, Азизбек Даулетназаров, Зухриддин Кодиров, Шерзод Мамутов.
Женщины: Зайнаб Дайибекова, Гулистан Пердибаева, Самира Шокирова, Айсулу Уснатдинова, Фернанда Эррера, Паола Плиего.