“Humo arena”da tayyorgarlik avjida
Boks bo‘yicha erkaklar o‘rtasidagi jahon chempionatini qabul qiladigan “Humo arena” muz saroyida ayni paytda qizg‘in tayyorgarlik jarayoni davom etmoqda. Bugun MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov hamda Qo‘mita raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari Saken Polatov arenaga tashrif buyurib, jarayonni ko‘zdan kechirishdi.
Hozirda arenada montaj ishlari olib borilmoqda. Shundan so‘ng dunyoning eng kuchli bokschilarini aniqlab beradigan ringlar joylashtiriladi. Reglamentga ko‘ra, janglar 2 ta ringda o‘tkaziladi. Mutasaddilar tayyorgarlik jarayonini ko‘zdan kechirishar ekan, barcha ish o‘z muddatida aʼlo darajada yakunlangan bo‘lishi lozimligini, mehmonlar va tomoshabinlar uchun qulay sharoit yaratish muhimligini taʼkidlashdi.
30 aprel kuni arenada dunyo birinchiligining tantanali ochilish marosimi bo‘lib o‘tadi. O‘rganish ishlari davomida marosim dasturi va boshqa yo‘nalishlar ham atroflicha ko‘rib chiqilib, ish samaradorligini oshirish bo‘yicha qo‘shimcha tavsiyalar berildi.

Подготовка на «Хумо арена» в самом разгаре
В ледовом дворце “Хумо Арена”, который уже через несколько дней примет чемпионат мира по боксу среди мужчин, в настоящее время идёт интенсивная подготовка к предстоящим важным стартам. Сегодня Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и заместитель председателя Комитета, первый заместитель главы Федерации бокса Узбекистана Сакен Полатов посетили данный спортивный комплекс и ознакомились с подготовительным процессом.
В настоящее время на арене ведутся монтажные работы. После этого будут размещены 2 ринга. Проверяя процесс подготовки, официальные лица отметили, что все работы должны быть выполнены в установленный срок, важно создать комфортные условия для гостей и зрителей.
30 апреля здесь состоится торжественное открытие первенства планеты. В ходе визита были также подробно рассмотрены программа церемонии и другие процессы, а также даны дополнительные рекомендации по повышению эффективности работы.