Tayvanda triatlon bo‘yicha “Challenge Samarkand” ko‘rgazmasi o‘tkazildi
Butunjahon triatlon oilasi ayni kunlarda Tayvanda jam bo‘ldi. Ushbu davlatda 22-23-aprel kunlari “Challenge Taiwan” xalqaro musobaqasi bo‘lib o‘tadi. Unda ishtirok etish uchun ushbu mamlakatga butun dunyodan umumiy hisobda 10 ming nafar mehmon tashrif buyurdi. Mazkur tadbirda O‘zbekiston MOQ raisi maslahatchisi Alisher Karimov hamda O‘zbekiston triatlon federatsiyasi bosh kotibi Yelena Kun ham ishtirok etishmoqda.
Ushbu xizmat safari orqali triatlon bellashuvlarini tashkil etish bo‘yicha xalqaro tajribani o‘rganish ko‘zlangan. Bugun O‘zbekiston triatlon federatsiyasi aʼzolari “Challenge Family” brendi vakillari bilan musobaqa trassasi bo‘ylab barcha jarayonni o‘rganishdi. Ahamiyatlisi, turnir doirasida ko‘rgazma nuqtalari ham tashkil etilgan bo‘lib, unda joriy yilning sentabr oyida Samarqandda o‘tadigan “Challenge Samarkand” bo‘limi ham ochildi. Tadbir davomida bo‘lim haqida qiziqish bildirgan mehmonlarga yurtimizning boy tarixi, musobaqaga ko‘rilayotgan tayyorgarlik yuzasidan maʼlumot berildi.
22-23-aprel kunlari sportchilar medallar uchun kurash olib borishadi. Bahslar kattalar o‘rtasida quyidagi dasturlarda bo‘lib o‘tadi:

На Тайване прошла выставка “Challenge Samarkand” по триатлону
В эти дни на Тайване собрались представители Всемирной семьи триатлона. Здесь с 22 по 23 апреля пройдёт международный турнир “Challenge Taiwan”. В общей сложности 10 тысяч участников со всего мира посетили данное мероприятие. В данном мероприятии также принимают участие Советник председателя НОК Узбекистана Алишер Каримов и Генеральный секретарь Федерации триатлона Узбекистана Елена Кун.
Одной из основных целей данной командировки - изучение международного опыта организации соревнований по триатлону. Сегодня перед основными соревнованиями представители Федерации триатлона Узбекистана и бренда «Challenge Family» изучили трассу, где пройдут сами состязания. Важно отметить, что на стыке стартовой и финишной зон были организованы выставочные пункты, где были открыты разделы “Challenge Samarkand”, который пройдёт в Самарканде в сентябре текущего года. Гостям, заинтересовавшимся разделом, была представлена информация о богатой истории нашей страны, об усердной подготовке к предстоящим стартам.
22-23 апреля спортсмены будут бороться за медали. Лучших определят среди взрослых по следующим программам: