Bektemir Meliqoʻziyevni tabriklaymiz!
Bugun boks boʻyicha XXXI yozgi Olimpiya oʻyinlari kumush medali sovrindori Bektemir Meliqoʻziyev oʻz tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Bektemir Meliqoʻziyev 1996-yil 8-aprel kuni Qoʻqon shahrida tugʻilgan. Boks boʻyicha oʻsmirlar oʻrtasida jahon chempioni, Nankin-2014 oʻsmirlar Olimpiadasi gʻolibligini qoʻlga kiritgan Bektemir kattalar toifasida ham oʻzining muvaffaqiyatli yurishini davom ettirdi.
Rio-2016 Olimpiya oʻyinlari kumush medali sovrindori, ikki karra jahon chempionati sovrindori (2015, 2017) va ikki karra Osiyo chempioni (2015, 2017). Sport sohasidagi yuksak yutuqlari uchun «Oʻzbekiston iftixori» faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bektemir Meliqoʻziyevni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, bokschimizga uzoq umr va mustahkam sogʻliq tilab qoladi.

Сегодня серебряный призёр Олимпийских игр Бектемир Меликузиев празднует свой День рождения.
Бектемир Меликузиев родился 8 апреля 1996 года в Коканде. Чемпион мира по боксу среди юниоров, победитель юношеской Олимпиады Нанкин-2014. Он успешно выступал в престижных состязаниях среди взрослых.
Бектемир является серебряным призёром Олимпийских игр (2016), двукратный призёр чемпионата мира (2015, 2017) и двукратный чемпион Азии (2015, 2017). За высокие достижения в спортивной карьере удостоен почётного звания "Узбекистон ифтихори".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Бектемира Меликузиева с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.