Olimpiada mavsumining so‘nggi “Katta dubulg‘a” turnirida qatnashuvchi tarkibimiz ma’lum
5-7 may kunlari Rossiyaning Qozon shahrida dzyudo bo‘yicha Olimpiada mavsumining so‘nggi “Katta dubulg‘a” turniri bo‘lib o‘tadi. Unda terma jamoamiz vakillari ham muhrim reyting ochkolari uchun kurash olib borishadi.
O‘zbekiston dzyudo federatsiyasining ma’lum qilishicha, musobaqada jamoamiz 15 nafar sportchi bilan ishtirok etadi. Tarkibga nazar tashlaydigan bo‘lsak, unda bir qator yosh vakillarimizning nomini uchratish mumkin. Murabbiylar shtabi Olimpiada reytingida mustahkam o‘rinda turgan yetakchilarni ushbu ro‘yxatga kiritmadi. Musobaqada ishtirok etadigan dzyudochilarimiz ro‘yxati esa quyidagicha:
-60 kg: Sharofiddin Lutfullayev va Dilshod Baratov
-66 kg: Dilshod Yo‘ldoshev va Artyom Shturbabin
-73 kg: Jaloliddin Boynazarov
-81 kg: Suhrob Tursunov va G‘iyosjon Boboyev
-90 kg: Doston Meyliyev va Shermuhammad Jandreyev
-100 kg: Muhammadkarim Xurramov
+100 kg: Alisher Yusupov
-52 kg: Sita Kadambayeva
-70 kg: Gulnoza Matniyazova
-78 kg: Irisxon Qurbonboyeva
+78 kg: Rinata Ilmatova
Eslatib o‘tamiz, mazkur musobaqadan so‘ng Tokio Olimpiadasi siklida faqatgina iyun oyida bo‘lib o‘tadigan jahon chempionati qoladi xolos. “Katta dubulg‘a” turniri g‘oliblari esa o‘z hisoblariga jahon va Olimpiada reytingi uchun 1000 ochkoni yozib qo‘yishadi.

The names of Uzbek judoists who will take part in the last "Grand Slam" of the Olympic cycle are known
On May 5-7, the last Grand Slam tournament of the Olympic cycle will be held in Kazan (Russian Federation). Uzbek judoists will also take part in this competition, who will fight for valuable rating points for Tokyo 2020.
According to the Judo Federation of Uzbekistan, 15 of our athletes will take part in the" Grand Slam". It should be noted that in the list of participants, we can also see some young athletes. According to the decision of the coaching staff, the leaders of our national team, who occupy the leading positions in the Olympic ranking, will not participate in the "Grand Slam". The list of the national team of Uzbekistan, which will take part in the Kazan "Grand Slam":
-60 kg: Sharofiddin Lutfullayev and Dilshod Baratov
-66 kg: Dilshod Yuldashev and Artem Shturbabin
-73 kg: Zhaloliddin Boynazarov
-81 kg: Sukhrob Tursunov and Giesjon Boboev
-90 kg: Doston Meiliev and Shermukhammad Zhandreev
-100 kg: Mukhammadkarim Khurramov
+100 kg: Alisher Yusupov
-52 kg: Sita Kadambayeva
-70 kg: Gulnoza Matniazova
-78 kg: Irishon Kurbonboeva
+78 kg: Rinata Ilmatova
We remind you that after this tournament, before the start of the Tokyo Olympics, there is only one competition — the World Championship, which will be held in June. The winners of the" Grand Slam " have a chance to record 1000 points for the Olympic and world rankings.