Parkentlik fidoyilarga “O‘zbekiston sport faxriysi” ko‘krak nishoni topshirildi
O‘zbekiston sport faxriylari kengashi tomonidan olib borilayotgan sport targ‘iboti ishlari davom etadi. Tashkilot rahbari Bahodir Maxsitov bu gal parkentlik sport faxriylarini birlashtirdi.
Parkent tumani hokimiyatida o‘tgan tadbirda katta sport jamoatchiligi vakillari ishtirok etishdi. Jumladan, tuman hokimi Shohruh Shoahmedov, Toshkent viloyati Turizm va sport boshqarmasi boshlig‘i Komiljon Adilov, yosh sportchilar va bir guruh faxriylar mazkur tadbirda jam bo‘ldilar.
Uchrashuv davomida Bahodir Maxsitov so‘z olib, o‘zbek sporti rivojida parkentlik faxriylarning ham ulkan hissasi borligini taʼkidladi va hukumatimiz har bir fuqarolarimizni qo‘llab-quvvatlayotgani haqida gapirib o‘tdi.
Tadbir yakunida tumanning 12 nafar fidoyilariga “O‘zbekiston sport faxriysi” ko‘krak nishoni topshirildi.

Жертвам Паркента вручили нагрудный знак "Узбекистон спорт фахрийси"
Будет продолжена работа по пропаганде спорта, проводимая Советом ветеранов спорта Узбекистана. Руководитель организации Баходир Махситов объединил ветеранов спорта из Ташкента.
В мероприятии, прошедшем в хокимияте Паркентского района, приняли участие представители большого спортивного сообщества. В частности, хоким района Шорух Шоахмедов, начальник управления туризма и спорта Ташкентской области Комилжон Адилов, молодые спортсмены и группа ветеранов собрались на этом мероприятии.
В ходе встречи Баходир Махситов отметил огромный вклад ташкентских ветеранов в развитие узбекского спорта и рассказал о поддержке правительством каждого из наших граждан.
В завершение мероприятия 12 самоотверженных жителей района были награждены нагрудным знаком “Узбекистон спорт фахриси”.