Chavandozimiz Jahon kubogining final bosqichiga jo'nab ketdi
Ot sportining konkur yoʻnalishi boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi Nurjan Tuyakbayev joriy yilning 4-6-aprel kunlari AQShning Omaxa shahri (Nebraska shtati) mezbonlik qiladigan Jahon kubogining final bosqichida ishtirok etishi haqida maʼlum qilgan edik. Bugun musobaqada qatnashadigan Oʻzbekiston delegatsiyasi okean ortiga yoʻl oldi.
Turnirda 5 qitʼaning 19 mamlakatidan tashrif buyuradigan 41 nafar eng kuchli chavandozlar bahs olib borishadi. Bellashuvlar davomida hamyurtimizga “Lanselotta” laqabli tulpori hamrohlik qiladi. Eslatib oʻtamiz, sportchimiz oʻtgan yili 11 mamlakat vakillari oʻrtasida Yevrosiyo mintaqasida kechgan saralash bahslarida eng yuqori ball jamgʻarib, ushbu nufuzli turnirga yoʻl olgan edi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi ilk bor AQShdagi ushbu nufuzli musobaqada ishtirok etadigan chavandozimizga omad va zafarlar tilaydi.

Отечественный всадник отправился в США для участия в финальном этапе Кубка мира
С 4 по 6 апреля член сборной Узбекистана по конному спорту Нуржан Туякбаев примет участие в финальном этапе Кубка мира, который пройдёт в американском городе Омаха (штат Небраска). Сегодня отечественная делегация, которая будет выступать на ответственных стартах, отправилась за океан.
Для информации, в турнире за чемпионство будут бороться свыше 40 всадников из 19 стран. Наш соотечественник будет выступать на своей лошади по кличке “Ланселотта”. Напомним, что в прошлом году Туякбаев набрал наивысший балл в отборочных соревнованиях в Евразийском регионе среди представителей 11 стран и пробился в финальный этап Кубка мира.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает успехов нашему соотечественнику, который впервые будет представлять Родину в предстоящих стартах в США.