MOQ raisi oʻrinbosari Sherzod Tashmatov hamda Yoshlar siyosati va sport vazirligi boʻlim boshligʻi Akrom Nizametdinov boshchiligidagi ishchi guruh Toshkent viloyatining Olmaliq, Bekobod, Ohangaron shaharlari hamda Boʻka tumanida boʻldi. Oʻrganish ishlari davomida mutaxassislar bilan yigʻilish oʻtkazilib, joylardagi sport obyektlari koʻzdan kechirildi.
Maʼlumki, Olmaliq va Bekobod shaharlarida futbol, gandbol, futzal kabi jamoaviy sport turlari boʻyicha Respublikamizning yetakchi klublari mavjud. Mutasaddilar bu orqali hududlardagi aholini ommaviy sportga keng jalb qilish boʻyicha fikr almashishdi.
Shundan soʻng sport maktablarining faoliyati, oʻquvchilar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishildi. Taʼmirlash jarayoni ketayotgan inshootlarning holati koʻzdan kechirilib, ish sifatini yaxshilash, obyektlarni xalqaro talablarga javob beradigan inventarlar bilan jihozlash boʻyicha kerakli tavsiyalar berildi.

Следующая локация рабочей группы отдалённые местности Ташкентской области
Рабочая группа во главе с заместителем председателя НОК Шерзодом Ташматовым и начальником отдела Министерства молодёжной политики и спорта Акромом Низаметдиновым посетила города Алмалык, Бекабад, Ахангаран и Букинский район Ташкентской области. В ходе визита было проведено совещание с местными специалистами, рассмотрены спортивные объекты.
Как известно, в городах Алмалык и Бекабад имеются ведущие клубы республики по таким командным видам спорта, как футбол, гандбол, футзал. Официальные лица с экспертами региона обменялись мнениями о широком вовлечении местного населения в массовый спорт.
После этого рабочая группа ознакомилась с деятельностью спортивных школ, условиями, созданными для воспитанников. Рассмотрены состояния объектов, где ведётся ремонт, даны необходимые рекомендации по улучшению качества работ, оснащению объектов инвентарем, отвечающим международным требованиям.