Ishchi guruh Parkent, Yuqori Chirchiq va Oʻrta Chirchiq tumanlarida
Respublika ishchi guruhining Toshkent viloyati boʻylab olib borayotgan oʻrganish ishlari davom etadi. MOQ raisi oʻrinbosari Sherzod Tashmatov hamda Yoshlar siyosati va sport vazirligining boʻlim boshligʻi Akrom Nizametdinov soha mutaxassislari bilan oʻtkazgan yigʻilishdan soʻng qator tumanlardagi sport obyektlarini koʻzdan kechirishdi.
Mutasaddilar Parkent, Yuqori Chirchiq va Oʻrta Chirchiq tumanlarida boʻlib, u yerlardagi mavjud infratuzilma bilan tanishishdi. Ushbu hududlardagi jamoaviy, yakkakurash, yengil atletika, suzish kabi sport turlariga ixtisoslashgan sport maktablari eʼtibor markazida boʻldi. Taʼkidlash oʻrinliki, joylardagi barcha muassasalarda ham moddiy-texnik baza yetarli emas. Shu bois, mazkur yoʻnalishga alohida ahamiyat qaratish zarurligi belgilab olindi.
Mutasaddilar oʻrganish ishlari davomida toʻgaraklarning faoliyati, ularga kelayotgan oʻquvchilarning soni boʻyicha oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi. Shuningdek, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Mahallalarda yoshlar bilan ishlash tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi PQ-92-son qaroriga asosan olib borilayotgan ishlar bilan ham tanishildi.

Рабочая группа в Паркентском, Юкори-Чирчикском и Урта-Чирчикском районах
Продолжается исследовательская работа республиканской рабочей группы по Ташкентской области. Заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов и начальник отдела Министерства молодёжной политики и спорта Акром Низаметдинов после встречи со специалистами отрасли осмотрели спортивные объекты.
Официальные лица побывали в Паркентском, Юкори-Чирчикском и Урта-Чирчикском районах, где ознакомились с функционирующей там инфраструктурой. В центре внимания оказались спортивные школы в этих регионах, специализирующиеся на таких видах спорта, как командные, единоборства, лёгкая атлетика, плавание. Стоит отметить, что не все учреждения на местах имеют достаточную материально-техническую базу. В связи с этим было отмечено, что этому направлению необходимо уделять особое внимание.
В ходе исследовательской работы представители рабочей группы получали ответы на интересующие их вопросы о деятельности кружков по различным видам спорта, количестве посещающих их учеников. Кроме того, было ознакомлено с работой, проводимой в соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан № ПП-92 «О мерах по кардинальному совершенствованию системы работы с молодежью в махаллях».