Kuni kecha Mo‘g‘uliston poytaxtida xokkey bo‘yicha U-18 yosh toifasida o‘tkazilgan qit’a birinchiligida  O‘zbekiston terma jamoasi barcha raqiblari ustidan g‘alaba qozonib, mazkur sport turida ilk bor Osiyo chempionligini qo‘lga kiritgan edi.
Bugun Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida hamyurtlarimiz tantanali kutib olindi. Tadbirda Yoshlar siyosati va sport vaziri Adham Ikramov va uning o‘rinbosari Shahrullo Mahmudov, Milliy Olimpiya qo‘mitasi Bosh kotibi Oybek Kasimov, sportchilarning ota-onalari va ommaviy axborot vositalari xodimlari ishtirok etishdi.
Yoshlar siyosati va sport vaziri qo’lga kiritilgan tarixiy natija bilan yosh xokkeychilarimiz qutlab, ularga keyingi musobaqalarda ham omad tiladi.
Eslatib o’tamiz, iqtidorli xokkeychimiz Jasurbek Rustamxonov musobaqa davomida 14 ta gol va 12 ta assist muallifiga aylanib, musobaqaning eng yaxshi xokkeychisi nomiga sazovor bo‘lgan edi.

Юных чемпионов Азии по хоккею торжественно встретили на Родине
На прошедшем в столице Монголии континентальном первенстве по хоккею U-18 сборная Узбекистана одержала победу над всеми своими соперниками и впервые стала чемпионом Азии в этом виде спорта.
Сегодня в Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова состоялась торжественная встреча наших соотечественников. В мероприятии приняли участие министр Молодёжной политики и спорта Адхам Икрамов и его заместитель Шахрулло Махмудов, Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Ойбек Касимов, родители спортсменов и представители СМИ.
Министр поздравил юных хоккеистов с историческим результатом и пожелал им дальнейших успехов.
Напомним, что наш талантливый хоккеист Джасурбек Рустамхонов стал автором 14 голов и 12 передач и был признан лучшим хоккеистом турнира.