Tarixiy g’alaba va o’zbek futbolida yangi sahifa ochildi
Toshkentda futbol bo’yicha U-20 Osiyo kubogi o’z yakuniga yetdi. Musobaqa g’olibligi uchun O’zbekiston va Iroq terma jamoalari bahs olib borishdi.
Shiddatli kurashlarga boy bo’lgan uchrashuvda hamyurtlarimiz 1:0 hisobida g’alaba qozonib, ushbu yosh toifasida ilk bor qit’a chempionligini qo’lga kiritishdi. O’yindagi yagona golni 72-daqiqada Umarali Rahmonaliyev kiritdi.
AFC U-20 Osiyo kubogi, final
O’zbekiston U20 1 - 0 Iroq U-20
Gol: Umarali Rahmonaliyev 72’ (1:0)
O’zbekiston Milliy Olimpiya qo’mitasi O’zbekiston futbol assotsiatsiyasi, muzaffar futbolchilarimiz va ularni tayyorlagan murabbiylar, millionlab hamyurtlarimizni ushbu tarixiy g’alaba bilan samimiy qutlaydi.

Сенсационная победа Узбекистан U-20!
В Ташкенте завершился Кубок Азии по футболу U-20. За победу в финальном матче боролись сборные Узбекистана и Ирака.
Во встрече, насыщенном бескомпромиссной борьбой, наши соотечественники одержали блестящую победу со счётом 1:0. Этот результат стал историческим в узбекском футболе, игроки нашей страны впервые стали чемпионами континента среди футболистов до 20 лет. Единственный гол в игре на 72-й минуте забил Умарали Рахмоналиев.
Узбекистан U-20 1:0 Ирак U-20
Гол: Умарали Рахмоналиев 72'(1:0)
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Ассоциацию футбола Узбекистана, игроков отечественной команды и тренеров, которые их подготовили, миллионы наших соотечественников с этой исторической победой.