Yoshlar siyosati va sport vaziri Adham Ikramov ayni paytda Hindistonda xizmat safarida boʻlib turibdi. Vazir bugun Nyu-Deli shahrida jahon chempionatidan avval oʻquv-mashgʻulot yigʻinini olib borayotgan boks boʻyicha Oʻzbekiston ayollar terma jamoasi istiqomat qilayotgan manzilga tashrif buyurdi.
Adham Ilhamovich murabbiylar shtabi va sportchilarimiz bilan uchrashib, mashgʻulot jarayonini kuzatdi va ularning tayyorgarligi haqida yaqindan suhbatlashdi. Uchrashuv davomida Yoshlar siyosati va sport vaziri bokschi qizlarimizga boʻlajak janglarda omad tiladi.
Eslatib oʻtamiz, ertaga ishtirokchi davlatlarning texnik yigʻilishi hamda qurʼa tashlash marosimi boʻlib oʻtadi. Janglar 16-26-mart sanalariga belgilangan.

Адхам Икрамов пожелал удачи представительницам сборной Узбекистана по боксу перед ЧМ
Министр Молодёжной политики и спорта Адхам Икрамов в настоящее время находится с рабочим визитом в Индии. Сегодня он побывал в Нью-Дели, где проживает женская сборная Узбекистана по боксу, которая проводит тренировочные сборы перед чемпионатом мира.
Адхам Ильхамович встретился с тренерским штабом и спортсменками, наблюдал за тренировочным процессом и подробно пообщался с ними об их подготовке. Во время встречи министр Молодёжной политики и спорта пожелал девушкам удачи в предстоящих боях.
Напомним, что уже завтра состоится техническое совещание стран-участниц, а также церемония жеребьёвки. Состязания пройдут с 16 по 26 марта.