“Sportni sev, sport bilan yasha!”: Buxoroda stol tennisi oyligi yakunlandi
Respublikamiz bo‘ylab o‘tkazilayotgan “Sportni sev, sport bilan yasha!” ommaviy musobaqasida aprel oyligi yakunlandi. Rejaga ko‘ra, Buxoro viloyatida o‘tgan oy stol tennisi bellashuvlari bo‘lib o‘tdi.
Viloyatning final bosqichiga Buxoro shahridagi 2-BO‘SM mezbonlik qildi. Unda Buxoroning 13 ta shahar va tumanlaridan 30 nafarga yaqin sportchi ishtirok etdi. Yakunda ayollar o‘rtasida romitanlik Shahnoza Bahodirova, erkaklar o‘rtasida esa jondorlik Elbek Nazarov g‘oliblikni qo‘lga kiritdi. Batafsil:

"Love sports, live with sports!": a month of table tennis has ended in Bukhara
Within the framework of the Republican Sports festival "Love sports, live with sports!", the competitions for the month of April have come to an end. According to the plan, table tennis competitions were held in Bukhara this month.
The final stage of the competition was hosted by the 2nd Youth Sports School of the city of Bukhara. About 30 athletes from 13 cities and districts of Bukhara took part in the final. According to the results of the competitions, Shakhnoza Bahodirova (Romitan) won among women, and Elbek Nazarov (Zhondor) won among men. In detail: