Maʼlum qilganimizdek, ayni kunlarda Moʻgʻulistonda xokkey boʻyicha yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionati boʻlib oʻtmoqda. Unda ishtirok etayotgan Oʻzbekiston terma jamoasi 2-turdan soʻng yetakchiga aylandi.
Ortda qolgan kunda Eron bilan bahs olib borgan yigitlarimiz 14:1 hisobida gʻalaba qozonishdi. Shu tariqa, 6 ochko jamgʻargan jamoamiz shaybalar nisbatiga koʻra peshqadamga aylanib oldi. Bugun musobaqada dam olish kuni. 3-turda hamyurtlarimiz dastlabki ikki oʻyinda gʻalaba qozongan mezbonlarga qarshi bahs olib borishadi. Yana bir ahamiyatli tomoni, musobaqa davomida 6 bor raqib darvozasini ishgʻol qilgan va yana shuncha assist muallifiga aylangan yurtdoshimiz Jasurbek Rustamxonov 2 turdan soʻng eng yaxshi snayper boʻlib turibdi.

Юные хоккеисты Узбекистана лидируют на ЧА
Как мы сообщали ранее, в эти дни в Монголии проходит чемпионат Азии по хоккею U-18. Сборная Узбекистана, принимающая участие в континентальном первенстве, вышла в лидеры после 2-го тура.
Во встрече с Ираном наши соотечественники выиграли со счётом 14:1. Таким образом, команда нашей страны, набравшая 6 очков, вышла в лидеры по соотношению шайб. Сегодня выходной день на соревнованиях. В 3-м раунде сборная Узбекистана проведёт матч против хозяев турнира. Ещё одним немаловажным моментом является то, что наш соотечественник Джасурбек Рустамхонов, 6 раз поразивший ворота соперников в ходе состязаний и ставший автором ещё столько же результативных передач, после 2-х туров остаётся лучшим снайпером.