Osiyo chempionatida fantastik yakun!
Toshkentda qilichbozlik boʻyicha oʻsmirlar va yoshlar oʻrtasidagi qitʼa birinchiligi oʻz poyoniga yetdi. 2-9-mart kunlari oʻtkazilgan musobaqada Oʻzbekiston terma jamoasi 9 ta oltin, 3 ta kumush va 4 ta bronza medallariga sazovor boʻldi.
Bugun musobaqaning yakuniy kunida yosh qizlar sablya va shpaga, yigitlar rapira qurolida jamoaviy davsturda kuch sinashishdi. Quvonarlisi, barcha yoʻnalishlarda hamyurtlarimiz finalga qadar yetib borishdi. Murosasiz janglarda qizlarimiz har ikki yoʻnalishda oltin medallarni qoʻlga kiritgan boʻlsalar, gonkonglik raqiblariga imkoniyatni boy bergan yigitlarimiz kumush medallarni qoʻlga kiritishdi. Bugungi natijalar:
Sablya, qizlar:
1. Oʻzbekiston
2. J.Koreya
3. Yaponiya
Shpaga, qizlar:
2. Xitoy
Rapira, yigitlar:
1. Gonkong
2. Oʻzbekiston
3. Xitoy
Qayd etish joiz, musobaqa yakuniga koʻra, Oʻzbekiston oʻsmirlar terma jamoasi 3 ta oltin va 1 ta bronza medallari bilan Koreyadan soʻng ikkinchi, yoshlar toifasida esa 6 ta oltin, 3 ta kumush va 3 ta bronza medallari bilan birinchi oʻrinni qoʻlga kiritdi.

Фантастический финал на чемпионате Азии!
В Ташкенте завершилось континентальное первенство по фехтованию среди юниоров и молодёжи. В соревнованиях, проходивших со 2 по 9 марта, сборная Узбекистана в общей сложности завоевала 16 медалей (9 золотых, 3 серебряных и 4 бронзовых).
Сегодня в заключительный день чемпионата Азии среди молодёжи девушки состязались в командной программе на саблях и шпагах, парни-на рапирах. Приятно отметить, что отечественные атлеты во всех направлениях дошли до финала. В бескомпромиссных противостояниях узбекские девушки выиграли золотые медали в обеих дисциплинах, а парни, которые уступили спортсменам Гонконга, удостоились серебряных наград. Сегодняшние результаты:
Сабля, девушки:
2. Юж.Корея
3. Япония
2. Китай
Рапира, парни:
1. Гонконг
Стоит отметить, что по итогам турнира в общекомандном зачёте юниорская сборная Узбекистана (3 золотые и 1 бронзовые медали) заняла второе место после Кореи, а молодёжная сборная нашей страны (6 золотых, 3 серебряные и 3 бронзовые награды) удостоилась первого места.