O'zbekiston velosport Federatsiyasi bilan onlayn trening o'tkazildi
Jismoniy tarbiya va sport vazirligi, O'zbekiston milliy Olimpiya qo'mitasi va velosport federatsiyasi rahbariyati ishtirokida sportchilarimiz onlayn trening o'tkazdi. Uning davomida Federatsiya Bosh kotibi Kozim O'rinboyxodjayev va Olimpiya terma jamoasi murabbiyi Ruslan Nurtdinov sportchilarimiz karantin davrida ishtirok etayotgan sharoitlar haqida batafsil ma'lumot berdi. Bundan tashqari, velosipedchilarimiz zarur jihozlarni o'z vaqtida etkazib berish uchun hukumat va sport rahbariyatiga minnatdorchilik bildirdilar.
MOQ Prezidenti Rustam Shoabdurahmanov sportchilarimizni yanada mustahkam va sabr-toqatli bo'lishga chaqirdi, shuning uchun hukumatimiz ularni to'liq qo'llab-quvvatladi.
Onlayn trening davomida MOQ rahbariyati karantin tugaganidan keyin mamlakatimizda velosipedni yanada rivojlantirish bo'yicha tegishli ko'rsatmalar berdi — xalqaro musobaqalarni tashkil etishni, olimpiyachilarimiz va terma jamoalarni tayyorlashni batafsil ko'rib chiqing.

Состоялась онлайн-тренировка с Федерацией велоспорта Узбекистана
С участием Министерства физической культуры и спорта, Национального олимпийского комитета и руководства Федерации велоспорта Узбекистана наши спортсмены провели онлайн-тренировку. Во время нее генеральный секретарь федерации Козим Уринбойходжаев и тренер олимпийской сборной Руслан Нуртдинов подробно рассказали об условиях, в которых наши спортсмены занимаются в период карантина. Также наши велосипедисты выразили благодарность правительству и руководству спорта за своевременное предоставление необходимого инвентаря.
А Президент НОК Рустам Шоабдурахманов призвал наших спортсменов быть более непоколебимыми и выносливыми, отметив, что наше правительство полностью поддерживает их.
Во время онлайн-тренировки руководство НОК дало соответствующие инструкции по дальнейшему развитию велоспорта в нашей стране после окончания карантина — детально рассмотреть организацию международных соревнований, тренировок наших олимпийцев и сборной.