O'zbekiston velosport Federatsiyasi bilan onlayn trening o'tkazildi
Jismoniy tarbiya va sport vazirligi, O'zbekiston milliy Olimpiya qo'mitasi va velosport federatsiyasi rahbariyati ishtirokida sportchilarimiz onlayn trening o'tkazdi. Uning davomida Federatsiya Bosh kotibi Kozim O'rinboyxodjayev va Olimpiya terma jamoasi murabbiyi Ruslan Nurtdinov sportchilarimiz karantin davrida ishtirok etayotgan sharoitlar haqida batafsil ma'lumot berdi. Bundan tashqari, velosipedchilarimiz zarur jihozlarni o'z vaqtida etkazib berish uchun hukumat va sport rahbariyatiga minnatdorchilik bildirdilar.
MOQ Prezidenti Rustam Shoabdurahmanov sportchilarimizni yanada mustahkam va sabr-toqatli bo'lishga chaqirdi, shuning uchun hukumatimiz ularni to'liq qo'llab-quvvatladi.
Onlayn trening davomida MOQ rahbariyati karantin tugaganidan keyin mamlakatimizda velosipedni yanada rivojlantirish bo'yicha tegishli ko'rsatmalar berdi — xalqaro musobaqalarni tashkil etishni, olimpiyachilarimiz va terma jamoalarni tayyorlashni batafsil ko'rib chiqing.

An online training session with the Cycling Federation of Uzbekistan was held
With the participation of the Ministry of Physical Culture and Sports, the National Olympic Committee and the leadership of the Cycling Federation of Uzbekistan, our athletes conducted an online training session. During it, the general Secretary of the federation, Kozim Urinbokhodjaev, and the coach of the Olympic team, Ruslan Nurtdinov, spoke in detail about the conditions in which our athletes are engaged during the quarantine period. Our cyclists also expressed their gratitude to the government and the sports administration for the timely provision of the necessary equipment.
And the President of the NOC, Rustam Shoabdurakhmanov, called on our athletes to be more steadfast and resilient, noting that our government fully supports them.
During the online training, the NOC leadership gave appropriate instructions for the further development of cycling in our country after the end of the quarantine — to consider in detail the organization of international competitions, training of our Olympians and the national team.