Olimpiada chempioni Shahobiddin Zoirov 30 yoshda!
Bugun boks boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi Olimpiya oʻyinlari va jahon chempioni Shahobiddin Zoirov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Shahobiddin Zoirov 1993-yil 3-mart kuni Buxoro viloyatida tugʻilgan. Bokschimiz -52 kg vazn toifasida Rio-2016 Olimpiya oʻyinlari, 2019-yil Rossiya Federatsiyasining Yekaterinburg shahrida oʻtgan jahon chempionati gʻolibi boʻlgan. Ushbu gʻalabalari evaziga Prezidentimiz tomonidan “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sportchi” va “Oʻzbekiston iftixori” faxriy unvonlari bilan taqdirlangan. Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlari ishtirokchisi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Shahobiddin Zoirovni tugʻilgan kuni bilan muborakbod etib, faoliyatida ulkan gʻalaba va muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Олимпийскому чемпиону Шахобиддину Зоирову - 30 лет!
Сегодня представитель сборной Узбекистана по боксу, победитель чемпионата мира и Олимпийских игр 2016 года Шахобиддин Зоиров празднует свой День рождения.
Шахобиддин Зоиров родился 3 марта 1993 года в Бухарской области. Обладатель награды высшей пробы Рио – 2016, первенства планеты Екатеринбург-2019 в весе до 52 кг. За свои успехи награждён почётными званиями "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан" и "Узбекистон ифтихори". Участник главных стартов четырёхлетия Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет боксёра с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, ярких и незабываемых побед.