IJF Toshkent “Katta dubulg’a” tashkilotchiligini yuqori baholadi
Dzyudo boʻyicha Toshkent “Katta dubulgʻa” turnirining qurʼa tashlash marosimida Yoshlar siyosati va sport vaziri Adham Ikramov, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, Oʻzbekiston dzyudo federatsiyasi Bosh kotibi Aziz Sobirov, shuningdek, Xalqaro dzyudo federatsiyasi (IJF) masʼullari Armen Bagdasarov, Vlad Marineski va Liza Allan ishtirok etishdi.
Tadbirda Adham Ikramov va Oybek Kasimov musobaqaga davlatimizning qoʻllab-quvvatlashi bilan katta tayyorgarlik koʻrilgani, Xalqaro dzyudo federatsiyasi bilan hamkorlik bundan keyin ham izchil davom etishini taʼkidlashdi. Oʻz navbatida, IJF mutasaddilari Oʻzbekistonning bu kabi musobaqalarni yuqori saviyada oʻtkazishiga shubha qilishmayotgani, tashkiliy jihatdan turnirga aʼlo darajada tayyorgarlik koʻrilganini bildirishdi.
Eslatib oʻtamiz, musobaqa ertaga start oladi. Birinchi kun doirasida erkaklar -60 va -66 kg, ayollar -48 kg, -52 kg va -57 kg vazn toifalarida gʻoliblik uchun bahs olib borishadi.

В жеребьёвке турнира «Большого шлема» приняли участие официальные лица спортивной сферы страны
В жеребьёвке турнира “Большого шлема” по дзюдо Ташкент-2023 приняли участие министр Молодёжной политики и спорта Адхам Икрамов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, Генеральный секретарь Федерации дзюдо Узбекистана Азиз Собиров, а также представители Международной федерации дзюдо (IJF) Армен Багдасаров, Влад Маринеску и Лиза Аллан.
На мероприятии Адхам Икрамов и Ойбек Касимов отметили, что при поддержке государства к соревнованиям была проведена большая подготовка, что совместная деятельность с Международной федерацией дзюдо будет иметь постоянное сотрудничество. В свою очередь, официальные лица IJF заявили, что не сомневаются в том, что Узбекистан проведёт престижные старты на высоком организационном уровне, ведь в этом плане к турниру подготовка была на высшем уровне.
Напомним, турнир стартует завтра. В рамках первого дня мужчины будут бороться за награды в весовых категориях до 60 и до 66 кг, а женщины – до 48 кг, до 52 кг и до 57 кг.