“Stranja-2023” qahramonlari tantanali kutib olindi
20-26-fevral kunlari Bolgariya poytaxtida boks boʻyicha anʼanaviy “Stranja” xalqaro turniri boʻlib oʻtdi. Unda munosib ishtirok etib, qatorasiga ikkinchi bor umumjamoa hisobida birinchi oʻrinni egallagan Oʻzbekiston terma jamoasi poytaxtimizga qaytib keldi.
Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida oʻtgan tantanali kutib olish marosimida Yoshlar siyosati va sport vazirining oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov, Oʻzbekiston boks federatsiyasi mutasaddilari va bokschilarimizning yaqinlari ishtirok etishdi.
Mutasaddilar sportchilarimizni kutib olishar ekan, ular qayd etgan natija joriy yilning may oyida poytaxtimizda oʻtadigan jahon chempionati oldidan muxlislarda katta ishonch uygʻotganini taʼkidlashdi. Eslatib oʻtamiz, terma jamoamiz joriy turnirda 7 ta oltin, 5 ta kumush va 6 ta bronza, jami 18 ta medalni qoʻlga kiritdi. Bokschilarimiz qisqa tanaffusdan soʻng dunyo birinchiligiga tayyorgarlikni davom ettirishadi.

28 Февраля 2023 1948
С 20 по 26 февраля в столице Болгарии состоялся традиционный турнир по боксу “Странджа”. Сборная Узбекистана, второй год подряд завоевавшая чемпионский титул в общекомандном зачёте, вернулась в Ташкент.
В Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова успешных мастеров кожаной перчатки в торжественной обстановке встретили заместитель министра Молодёжной политики и спорта Шахрулло Махмудов, представители Федерации бокса Узбекистана, а также родные и близкие боксёров.
Приветствуя спортсменов, официальные лица отметили, что результат, который они показали, у многомиллионной аудитории вызвал большое доверие в преддверии первенства планеты, который пройдёт в нашей столице в мае этого года. Напомним, что отечественная делегация завоевала на «малом чемпионате мира» 7 золотых, 5 серебряных и 6 бронзовых медалей. Теперь атлетов ожидает тщательная подготовка к домашнему первенству планеты Ташкент-2023.