Isroil Madrimov va Yekaterina Voroninani tabriklaymiz!
Bugun taniqli bokschimiz Isroil Madrimov va yengil atletika boʻyicha terma jamoamiz vakili Yekaterina Voronina oʻz tavallud ayyomini nishonlashmoqda.
Isroil Modraximovich Madrimov 1995-yil 16-fevral kuni Xorazm viloyatida tugʻilgan. -75 kg vazn toifasida 2017-yilgi qitʼa chempionati va 2018-yilgi Osiyo oʻyinlari gʻolibi. Bokschimiz Indoneziyada oʻtgan Osiyo oʻyinlarida terma jamoamiz bayroqdori boʻlgan. Ayni paytda professional boksda “The Dream” nomi ostida tanilayotgan Madrimov 9 ta jang oʻtkazdi va ularning 8 tasida gʻalaba qozongan va 1 durang qayd etgan.
Yekaterina Aleksandrovna Voronina 1992-yil 16-fevral kuni Toshkent shahrida tavallud topgan. Yetti kurash boʻyicha 2014-yil Osiyo oʻyinlari, 2015-yil Osiyo chempionatida oltin medalni qoʻlga kiritgan. Besh kurash va yetti kurash boʻyicha Oʻzbekiston rekordchisi. Yopiq inshootlarda 2 karra Osiyo chempioni. Rio-2016 hamda Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlarida yurtimiz sharafini himoya qilgan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi har ikki sportchimizni ham bugungi ayyom bilan muborakbod etib, ularga mustahkam sogʻlik va yangi muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

16 Февраля 2023 2198
Сегодня свой День рождения отмечают именитый боксёр Исраил Мадримов и представительница сборной Узбекистана по лёгкой атлетике Екатерина Воронина.
Исраил Модрахимович Мадримов родился 16 февраля 1995 года в Хорезмской области. Победитель континентального первенства 2017 года, Азиатских игр 2018 года в весовой категории до 75 кг. Боксёр был знаменосцем отечественной делегации на Азиатских играх в Индонезии. На данный момент Мадримов, известный в профессиональном боксе по прозвищу "The Dream", провёл 9 боёв, в 8 из них одержал победу и в 1 оформил ничью.
Екатерина Александровна Воронина родилась 16 февраля 1992 года в Ташкенте. В семиборье выиграла золотые медали Азиатских игр 2014 года, континентального первенства 2015 года. Рекордсменка Узбекистана по пятиборью и семиборью. Двукратная чемпионка Азии в закрытых помещениях. Защищала честь нашей страны на Олимпийских играх Рио-2016 и Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет атлетов с Днём рождения, желает им крепкого здоровья и новых высот.