10-onlayn uchrashuv. Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni
Do'stlar! Sizga Milliy Olimpiya qo'mitasi jamoasining 10-onlayn uchrashuvidan videoni havola etamiz.
Onlayn uchrashuv go'zal va betakror bayram – xalqaro bolalarni himoya qilish kuniga bag'ishlandi. Bu safar MOQ xodimlari farzandlari, nevara va jiyanlari bilan ishtirok etishdi.
Uchrashuv ushbu ajoyib bayramning tashkil topishi tarixi muhokama qilindi, bolalar esa bayram uchun tayyorlagan maxsus ijodiy dasturlarini namoyish etishdi. Kimdir she'r aytib berdi, yana biri qiziqarli chiqishlar namoyish etdi, raqs tushganlar ham bo'ldi.
Uchrashuvda yosh iste'dod egalari nafaqat o'zbek va rus, balki qoraqalpoq tilida ham she'rlar o'qib berdilar.
Uchrashuv yakunida O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasi prezidenti Shaabduraxmanov Rustam Mavzurovich so'zga chiqib, barcha bolalarni yana bir bor bayram bilan qutladi va bolalarga chiqishlari uchun minnatdorchilik bildirdi.
Milliy Olimpiya qo'mitasi barchani bundan keyin ham doimiy ishlashni, sog'lig'ini mustahkamlab borishni va jismoniy mashqlarni muntazam ravishda bajarishni tavsiya qiladi.

Our warm meetings continue!
Friends! We share with you a video from the 10th online meeting of the National Olympic Committee team.
The online meeting was dedicated to a beautiful and bright holiday-the International Children's Day. This time, the NOC employees were together with their children, grandchildren and nephews.
At the meeting, the history of the holiday was discussed, and the children specially prepared small creative performances for this important and festive Day: someone read out poems, and someone showed how they can dance.
The children read poems not only in Uzbek and Russian, but also in Karakalpak.
At the end of the meeting, NOKa President Shaabdurakhmanov Rustam Mavzurovich once again congratulated all the children on the holiday and thanked them for their performance.
The National Olympic Committee calls on all teams to remain united, do not forget to call each other, remember that even with remote access, we all remain colleagues and friends!