Oʻzbekiston va Italiya ot sporti federatsiyasi oʻrtasidagi hamkorlik yangi bosqichga chiqmoqda
Oʻzbekiston yilqichilik va ot sporti federatsiyasi Bosh kotibi Nodir Ibragimov ayni paytda Italiyada xizmat safarida boʻlib turibdi. Tashrifdan koʻzlangan maqsad ot sporti boʻyicha ushbu mamlakatning tajribasini oʻrganish, tomonlar oʻrtasida istiqbolli kelishuvlarni yoʻlga qoʻyishdir.
Mutaxassis Italiya ot sporti federatsiyasi Bosh kotibi Simone Perillo bilan oʻtgan uchrashuv davomida ushbu mavzularga alohida toʻxtalib oʻtdi. Suhbat davomida tomonlar oʻzaro hamkorlikning keyingi marralari, terma jamoalar oʻrtasida qoʻshma oʻquv-mashgʻulot yigʻinlarini oʻtkazish, “Pratoni del Vivaro” ot sporti klubida oʻtadigan nufuzli xalqaro musobaqada hamyurtlarimizning ishtirokini taʼminlash kabi mavzular ham muhokama qilindi.
Oʻz navbatida, Nodir Ibragimov samimiy uchrashuv uchun minatdorchilik bildirib, Italiya ot sporti federatsiyasi rahbariyati va terma jamoa vakillarini aprel oyida poytaxtimizdagi “Universal Horses Stables” klubida oʻtadigan xalqaro musobaqaga taklif qildi.

15 Февраля 2023 1990
Генеральный секретарь Федерации коневодства и конного спорта Узбекистана Нодир Ибрагимов в настоящее время находится в Италии с рабочим визитом. Целью командировки является изучение опыта этой страны в сфере конного спорта, установление перспективных соглашений между сторонами.
Эксперт особо затронул эти темы во время встречи с Генеральным секретарём Федерации конного спорта Италии Симоне Перилло. В ходе беседы стороны обсудили такие темы, как дальнейшие этапы проведения совместных тренировочных сборов между Национальными командами, обеспечение участия отечественных атлетов в престижных соревнованиях, которые пройдут в конноспортивном клубе “Pratoni del Vivaro” в Италии.
В свою очередь, Нодир Ибрагимов, поблагодарив за беседу в дружественной атмосфере, пригласил руководство Федерации конного спорта Италии и представителей сборной на международные соревнования в столичном клубе “Universal Horses Stables”, запланированные на апрель месяц.