Aleksey Mochalovni tabriklaymiz!
Bugun baydarka va kanoeda eshkak eshish boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasining sobiq aʼzosi Aleksey Mochalov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Aleksey Yuryevich Mochalov 1990-yil 13-fevral kuni Toshkent shahrida tavallud topgan. Guanchjou-2010 va Incheon-2014 Osiyo oʻyinlari gʻolibi, koʻp karra Jahon kubogi sovrindori va Rio-2016 Olimpiadasi ishtirokchisi. Sportchimiz koʻrsatgan xizmatlari uchun “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sportchi” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi sportchimizni tugʻilgan kuni bilan tabriklab, unga uzoq umr va sihat-salomatlik tilaydi.

13 Февраля 2023 2064
Сегодня бывший член сборной Узбекистана по гребле на байдарках и каноэ Алексей Мочалов празднует свой День рождения.
Мочалов Алексей Юрьевич родился 13 февраля 1990 года в Ташкенте. Двукратный чемпион Азиатских игр: Гуанджоу-2010 и Инчеон-2014 года, многократный победитель Кубков мира, чемпион и призёр континентальных первенств. Участник Олимпиады Рио-2016. Обладатель почётного звания «Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с Днëм рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.