Turkiyaning Kaxramanmarash shahrida tashkil etilgan xalqaro musobaqada qatnashgan sport kurashlari bo‘yicha O‘zbekiston yoshlar terma jamoasi Toshkentga qaytib keldi. Ushbu shahar zilzila epitsentriga aylanib qolgach hamyurtlarimiz Anqara shahriga ko‘chirildi. Shundan so‘ng ular Anqara-Istanbul-Toshkent yo‘nalishi bo‘yicha poytaxtimizga qaytib kelishdi.
Istanbulda jamoaga qo‘shilgan O‘zbekiston sport kurashlari assotsiatsiyasi Bosh kotibi Shurhat Mamadaliyev ularning yurtimizga yetib kelishida boshchilik qildi. Musobaqaga yo‘l olgan 13 nafar delegatsiya a’zolarining (2 murabbiy, 1 hakam va 10 nafar sportchi) barchasi sog‘-salomat.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi sportchilarimizning Vatanimizga qaytishida katta yordam bergan O‘zbekiston Respublikasining Turkiyadagi elchixonasiga minnatdorchilik bildiradi.

Борцы Узбекистана благополучно вернулись на Родину!
Молодёжная сборная Узбекистана по спортивной борьбе, принимавшая участие в международном турнире, организованном в турецком городе Кахраманмараш, вернулась в Ташкент. Когда этот город стал эпицентром землетрясения, наши соотечественники были переселены в Анкару. После этого они вернулись в нашу столицу по маршруту Анкара-Стамбул-Ташкент.
Генеральный секретарь Ассоциации спортивной борьбы Узбекистана Шурхат Мамадалиев, который присоединился к команде в Стамбуле, руководил процессом возвращения делегации в нашу страну. Напомним, что для выступлений на соревнованиях отправились 13 членов делегации (2 тренера, 1 судья и 10 спортсменов). И все они вернулись здоровыми и невредимыми.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана благодарит посольство Республики Узбекистан в Турции за оказанную помощь в возвращении наших соотечественников на Родину.