Aleksandr Ponomaryovni tabriklaymiz!
Bugun baydarka va kanoeda eshkak eshish boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi Aleksandr Ponomaryov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Aleksandr Ponomaryov 1959-yil 8-fevral kuni tugʻilgan. 13 yoshidan beri eshkak eshish sporti bilan shugʻullanib keladi. Faoliyati davomida Oʻzbekiston va Sobiq Ittifoq chempionatlarining gʻolib va sovrindori boʻlgan. Murabbiylik faoliyatida Vadim Menkov, Gerasim Kochnev, Serik Mirbekov kabi iqtidorli sportchilarni tarbiyalab bergan. 2010-yil koʻrsatgan xizmatlari uchun davlatimiz tomonidan “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi” faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Aleksandr Ponomaryovni tavallud kuni bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Поздравляем Александра Пономарёва!
Сегодня главный тренер сборной Узбекистана по гребле на байдарках и каноэ Александр Пономарёв отмечает свой День рождения.
Александр Пономарёв родился 8 февраля 1959 года. С 13 лет занимается греблей на байдарках и каноэ. В ходе своей деятельности неоднократно становился победителем и призёром чемпионатов Узбекистана и бывшего Советского Союза. Является наставником, таких талантливых гребцов, как Вадим Меньков, Герасим Кочнев, Серик Мирбеков. В 2010 году государством награждён почётным званием "Заслуженный тренер Республики Узбекистана".