AQShga qarshi o‘yinda terma jamoamiz Istominsiz harakat qiladi
3-4-fevral kunlari poytaxtimizda tennis bo‘yicha Devis kubogi saralash bosqichi doirasidan o‘rin olgan O‘zbekiston va AQSh terma jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv bo‘lib o‘tadi. Bugun bellashuvlardan oldin matbuot anjumani va qur’a tashlash marosimi o‘tkazildi.
Unda Yoshlar siyosati va sport vazirining o‘rinbosari Shahrullo Mahmudov, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, O‘zbekiston tennis federatsiyasi Bosh kotibi Iroda To‘laganova va xalqaro tennis federatsiyasidan tashrif buyurgan ekspertlar ishtirok etishdi.
Anjuman davomida OAV xodimlari o‘zlarini qiziqtirgan savollariga atroflicha javob olishdi. Ahamiyatlisi, bo‘lajak uchrashuvda tajribali Denis Istomin qatnashmasligi ma’lum qilindi. Qur’a natijasiga ko‘ra, juftliklar quyidagicha shakllandi:

Кубок Дэвиса: противостояние Узбекистан-США пройдёт без Истомина
3-4 февраля в столице состоится матч между сборными Узбекистана и США в рамках отборочной стадии Кубка Дэвиса по теннису. Сегодня перед соревнованиями состоялась пресс-конференция, на которой прошла также жеребьёвка.
В мероприятии приняли участие заместитель министра Молодёжной политики и спорта Шахрулло Махмудов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, Генеральный секретарь Федерации тенниса Узбекистана Ирода Туляганова и приглашённые эксперты Международной федерации тенниса.
В ходе конференции сотрудники СМИ получили исчерпывающие ответы на интересующие их вопросы. Стоит отметить, что Денис Истомин не примет участие в предстоящей встрече.