Merganimiz Jahon kubogida g‘alaba qozondi
O‘q otish bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi Indoneziyadagi Jahon kubogi bosqichida ishtirok etishi haqida ma’lum qilgan edik. Bugun erkaklar o‘rtasida 10 metrga pnevmatik to‘pponchadan otish dasturida ishtirok etgan Muhammad Kamalov oltin medalni qo‘lga kiritdi.
Saralashdan muvaffaqiyatli o‘tgan yurtdoshimiz finalda ham ishonchli harakatlari bilan faoliyatidagi muhim g‘alabalardan biriga erishdi. Oltin medal uchun kurashda u turkiyalik Muhammad Kelesdan ustun keldi.
1. Muhammad Kamalov (O‘zbekiston)
2. Ismoil Keles (Turkiya)
3. Muhammad Prabova (Indoneziya)
Qayd etish joiz, bu o‘zbekistonlik sportchilarning Jahon kubogida mazkur yo‘nalishdagi ilk g‘alabasi hisoblanadi. Ushbu muvaffaqiyat bilan Kamalov jahon va Olimpiada reytingi uchun o‘z hisobiga 2000 ochkoni qo‘shib qo‘ymoqda.

Узбекистанец выиграл Кубок мира по стрельбе
Ранее мы сообщали, что сборная Узбекистана по стрельбе примет участие в этапе Кубка мира в Индонезии. Сегодня Мухаммад Камалов, участвовавший в программе стрельбы из пневматического пистолета на 10 метров среди мужчин, завоевал золотую медаль.
В финале наш соотечественник, успешно прошедший квалификацию, добился одной из важнейших побед в своей карьере. В борьбе за золотую медаль он был лучше Мухаммада Келеса из Турции.
1. Мухаммад Камалов (Узбекистан)
2. Исмоил Келес (Турция)
3. Мухаммад Прабова (Индонезия)
Стоит отметить, что это первая победа узбекских спортсменов на Кубке мира по стрельбе в этой программе. Благодаря этой победе Камалов записывает в свой актив 2000 очков на пути мирового и Олимпийского рейтинга.