Respublika ishchi guruhi Mirobod va Yakkasaroy tumanlaridagi sport maktablarining faoliyati bilan tanishdi
Yoshlar siyosati va sport vazirligi, Milliy Olimpiya qoʻmitasi hamda Yoshlar ishlari agentligi mutasaddilaridan tashkil topgan Respublika ishchi guruhi hududlardagi sport maktablarining faoliyatini oʻrganishda davom etmoqda. Bugun MOQ raisi oʻrinbosari Sherzod Tashmatov boshchiligidagi mutaxassislar poytaxtimizdagi Mirobod va Yakkasaroy tumanlarida boʻlishdi.
Mutasaddilar hududlardagi bir qator sport maktablariga tashrif buyurib, ularning imkoniyatlarini koʻzdan kechirishdi. Mazkur obyektlarda “Besh tashabbus olimpiadasi” Respublika ommaviy sport musobaqalarining turli bosqichlari oʻtkazilmoqda. Rasmiylar bunday bellashuvlar hududlardagi iqtidorli yoshlarni seleksiya qilish uchun ajoyib imkoniyat ekani, uning har bir bosqichini shaffof va adolatli oʻtkazgan holda mahallalardagi ommaviy sport targʻibotini kuchaytirish muhimligini taʼkidlashdi.
Oʻrganish jarayonida hududlardagi sport sogʻlomlashtirish guruhlarining faoliyati ham tahlil qilindi. Har bir sport maktabi va ixtisoslashtirilgan sport maktablarining imkoniyatlari koʻzdan kechirilib, ish samaradorligini oshirish, qoʻshimcha toʻgaraklar tashkil etish, murabbiylar salohiyatini kuchaytirish, mahallalardagi yoshlar faollari bilan ishlash boʻyicha kerakli tavsiyalar berildi.

В центре внимания республиканской рабочей группы спортивные учреждения Яккасарайского и Мирабадского районов
Республиканская рабочая группа, состоящая из представителей Министерства молодёжной политики и спорта, Национального Олимпийского комитета и Агентства по делам молодёжи, продолжает изучение деятельности спортивных школ на местах. Сегодня специалисты во главе с заместителем председателя НОК Шерзодом Ташматовым посетили спортивные школы Мирабадского и Яккасарайского районов столицы.
Официальные лица посетили ряд учреждений данных районов и изучили их деятельность. На этих объектах проводятся различные этапы республиканских массовых спортивных соревнований “Олимпиада пяти инициатив”. Рабочая группа отметила, что такие соревнования являются прекрасной возможностью для отбора талантливой молодёжи, подчеркнув важность усиления пропаганды массового спорта в махаллях со справедливым и прозрачным отбором каждого таланта из этапов состязаний.
В ходе исследования также была проанализирована деятельность спортивных оздоровительных групп. Были изучены возможности каждой спортивной школы и специализированных спортивных школ, даны дополнительные рекомендации по повышению эффективности работы, организации дополнительных секций, налаженной работе с молодёжными активистами в махаллях.