Yangi yilingiz muborak boʻlsin!
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Sizlarni kirib kelayotgan yangi 2023-yil bilan samimiy muborakbod etadi.
Sport tadbirlari va yirik xalqaro musobaqalarga boy boʻlgan 2023-yilda yangi va yorqin zafarlar hamroh bo’lsin. Zero, unda poytaxtimiz ilk bor mezbonlik qiladigan boks bo’yicha jahon chempionati, Xanchjou-2022 Osiyo o’yinlari kabi muhim startlar kutmoqda. Parij-2024 Olimpiadasi oldidan terma jamoalarimizning imkoniyatlarini ko’rsatib beradigan yangi yilda atletlarimizga yangi g’alabalar tilab qolamiz. Yangi yilingiz muborak boʻlsin!

31 Декабря 2022 2176
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Вас с наступающим Новым 2023 годом!
Пусть новые и яркие победы сопутствуют в предолимпийском 2023 году, насыщенном спортивными событиями и крупными международными соревнованиями. Желаем нашим соотечественникам, защищающим честь Родины, достойно выступить и оправдать доверие многонациональной армии поклонников узбекского спорта на мировой арене. В частности, на Азиатских играх удостоиться как можно большего количества наград, а также на лицензионных стартах завоевать лицензии ОИ Париж-2024. Пусть удача и успех сопровождают в течение всего предстоящего Нового года!