Milliy Olimpiya qo‘mitasi qoshidagi Respublikasi sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi tomonidan yil yakunlariga bag‘ishlangan bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi. “Yangi O‘zbekistonga yangi qadamlar” shiori ostida o‘tgan bayram dasturida sport tibbiyoti sohasida yil davomida o‘zlarining xizmatlari bilan ajralib turgan mutaxassislar taqdirlanishdi.
Tadbirda O‘zbekiston MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, Milliy Paralimpiya qo‘mitasi raisi Muxtorxon Tashxodjayev, MOQ raisi o‘rinbosari Sherzod Tashmatov, Sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov va ko‘plab soha fidoyilari qatnashishdi. Mutasaddilar sportchilarimizning xalqaro maydondagi yutuqlarida shifokorlarning ham alohida xizmatlari borligini alohida e’tirof etib, ko‘rsatayotgan xizmatlari uchun minnatdorchilik bildirishdi. Tadbir yakunida taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Unda quyidagi mutaxassislar o‘z yo‘nalishlarida eng yaxshilar deb topildi:
«Markazning eng yaxshi shifokori» - Irmetova Mukaddam Maqsudovna (RSTIAM)
«Federatsiyalarning eng yaxshi sport shifokori» - Svyatskaya Svetlana Ivanovna (O‘zbekiston gimnastika federatsiyasi)
«Yilning eng faol sport shifokori» - Fotiyev Sergey Stepanovich (RSTIAM)
«Yilning eng yaxshi tibbiyot xodimi» - Muslimov Obiddin Furqatovich (O‘zbekiston og‘ir atletika federatsiyasi)
«Markaz faoliyati rivojiga qo‘shgan hissasi uchun» - Mavlyanov Iskandar Raximovich (RSTIAM)
«Markaz faoliyatidagi ko‘p yillik fidokorona mehnati uchun» - To‘ychiyev Rufat Abdurasulovich (RSTIAM)

26 Декабря 2022 2300
Республиканским научно-практическим центром спортивной медицины при Национальном Олимпийском комитете Узбекистана было проведено мероприятие, посвящённое подведению итогов года. В праздничной программе, прошедшей под девизом "Новые шаги в новый Узбекистан", были награждены специалисты в области спортивной медицины, отличившиеся своими заслугами в течение года.
В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов, председатель Национального Паралимпийского комитета Мухторхон Ташходжаев, заместитель председателя Шерзод Ташматов, руководитель Совета ветеранов спорта Баходир Махситов и многие деятели отрасли. Официальные лица выразили особую благодарность за оказанные работу, отметив, что в достижениях отечественных спортсменов на международной арене есть особая заслуга и врачей. В завершение мероприятия состоялась церемония награждения лучших из лучших в спортивной медицине.
"Самый лучший врач Центра" - Ирметова Мукаддам Максудовна (РНПЦСМ)
"Самый лучший спортивный врач Федераций" - Святская Светлана Ивановна (Федерация гимнастики Узбекистана)
"Самый активный спортивный врач года " - Фотиев Сергей Степанович (РНПЦСМ)
"Самый лучший медработник года" - Муслимов Обиддин Фуркатович (Федерация тяжёлой атлетики Узбекистана)