Ikramov Adham Ilhamovich 1968-yil 20-dekabr kuni Toshkent shahrida dunyoga kelgan. Ixtisosligi boʻyicha shifokor. Mehnat faoliyatini akademik V.Vohidov nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan xirurgiya markazida boshlagan. Turli yillarda Sogʻliqni saqlash vaziri, Bosh vazir oʻrinbosari, Savdo-sanoat palatasi raisi kabi lavozimlarda samarali faoliyat olib borgan. Qayd etish joiz, oʻzbek sporti uchun katta ahamiyatga ega Rio-2016 yozgi Olimpiya oʻyinlarida aynan Adham Ilhamovich Oʻzbekiston delegatsiyasining rahbari sifatida tarixiy gʻalabalarimiz uchun ulkan hissa qoʻshgan. 2022-yilning 18-fevralida Sportni rivojlantirish vaziri lavozimiga tayinlangan.
A.Ikramovning koʻp yillik mehnati davlatimiz tomonidan munosib taqdirlangan. U Prezident farmoniga binoan “Fidokorona xizmatlari uchun” va “Mehnat shuhrati” ordenlari bilan mukofotlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Adham Ikramovni tugʻilgan kuni bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilaydi.

20 Декабря 2022 3869
Икрамов Адхам Ильхамович родился 20 декабря 1968 года в городе Ташкенте. По специальности является врачом. Трудовую деятельность начинал в Республиканском специализированном научно-практическом хирургическом центре имени академика В.Вахидова. В разные годы плодотворно работал на таких должностях, как министр Здравоохранения, заместитель Премьер-министра, председатель Торгово-промышленной палаты. Стоит отметить, что на летних Олимпийских играх Рио-2016, имеющих большое значение для узбекского спорта, именно Адхам Ильхамович, как глава делегации Узбекистана, внёс огромный вклад в исторические победы нашей страны. 18 февраля 2022 года назначен министром Развития спорта.
За многолетний и плодотворный труд А.Икрамов заслуженно отмечен со стороны государства. Указом Президента он был награждён орденами "Фидокорона хизматлари учун" и "Мехнат шухрати.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Адхама Икрамова с Днём Рождения, желает ему крепкого здоровья, долгих лет жизни и больших успехов на пути развития и процветания Родины!