Jahon sportida nima gap?
Avstraliyaning Melburn shahrida o‘tgan Kongressda Xalqaro suzish federatsiyasi (FINA) o‘z nomini Butunjahon suv sporti turlari federatsiyasiga (World Aquatics) o‘zgartirdi. Shuningdek, tashkilot yangilangan ramzini ham namoyish qildi.
“FINA nomi 114 yil biz bilan birga bo‘ldi. Ammo zamonaviy dunyo o‘zgarmoqda va bizning federatsiyamiz unga hamohang bo‘lishi kerak” – deydi tashkilot rahbari Husayn Al Musallam.
Fransiya prezidenti Emmanyuel Makron Qatarda ???????? o‘tayotgan futbol bo‘yicha jahon chempionatining yarim finalidan o‘rin olgan Fransiya va Marokash jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvni tomosha qilish uchun Doxaga boradi.

На состоявшемся Конгрессе в Мельбурне (Австралия) Международная федерация плавания (FINA) изменила своё название на Всемирную федерацию водных видов спорта (World Aquatics). Организация также представила обновлённый логотип.
"Название FINA было с нами 114 лет. Но современный мир меняется, и наша Федерация должна быть в гармонии с ним”, – говорит глава организации Хусайн Аль Мусаллам.
Президент Франции Эммануэль Макрон отправится в Доху, чтобы посмотреть матч между сборными Франции и Марокко, которые вышли в полуфинал чемпионата мира по футболу в Катаре.