“Toshkent-2025” yoshlar Osiyo o‘yinlari uchun quriladigan ob’ektlardan samarali foydalanish e’tibor markazida
Bugun Sportni rivojlantirish vaziri Adham Ikramov boshchiligida “Toshkent-2025” yoshlar Osiyo o‘yinlari uchun quriladigan ob’ektlardan samarali foydalanish bo‘yicha navbatdagi uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov hamda soha mutasaddilari ishtirok etishdi.
Adham Ilhamovich uchrashuvda har bir federatsiya va tashkilotlarga ajratiladigan ob’ektlar loyihasini ko‘zdan kechirish barobarida sport maydonlarining qurilish bosqichlari bilan yana bir bor tanishdi. Shuningdek, u yig‘ilish davomida binolardan maksimal darajada samarali foydalanish, xorij tajribasini o‘rgangan holda ularni jihozlash bo‘yicha ko‘rsatma berdi. Rejaga ko‘ra, musobaqadan so‘ng Vazirlik va bir qator federatsiya hamda boshqa sport tashkilotlari mazkur shaharchaga ko‘chib o‘tadi.
Oybek Kasimov qurilish uchun mas’ul bo‘lgan tashkilotlar bilan muntazam aloqa olib borilayotgani, loyihani amalga oshirishda barcha jihatlarga ahamiyat berilayotgani xususida to‘xtaldi. Vazir ish samaradorligini yanada yaxshilash, 9 noyabr kuni o‘tgan tadbirda Prezidentimiz bergan topshiriqlar asosida ish olib borish bo‘yicha qo‘shimcha ko‘rsatmalar berdi.

12 Декабря 2022 2006
В центре внимания-эффективное использование объектов, которые будут построены к юношеским Азиатским играм "Ташкент-2025"
Сегодня под руководством министра Развития спорта Адхама Икрамова состоялась очередная встреча по эффективному использованию объектов, которые будут построены к юношеским Азиатским играм "Ташкент-2025". В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и представители спортивной сферы.
На встрече Адхам Ильхамович ещё раз ознакомился с этапами строительства спортивных площадок, а также с проектом объектов, которые будут выделены каждой Федерации и Организации. Он также дал указания в ходе встречи максимально эффективно использовать помещения, оборудовать их, изучив зарубежный опыт. Согласно плану, после соревнований Министерство и ряд Федераций и других спортивных Организаций переселятся в этот Олимпийский городок.
Ойбек Касимов подчеркнул, что ведётся регулярное общение с Организациями, ответственными за строительство, уделяется внимание всем аспектам реализации проекта. Министр дал дополнительные указания и рекомендации по дальнейшему повышению эффективности работы, руководствуясь поручениями Президента на прошедшем 9 ноября мероприятии.