Dyuzdochilarimiz Tokiodagi yig'inni boshlashdi
Tokio “Katta dubulgʻa” turniridan soʻng Yaponiya poytaxtida joylashgan Kodokan dzyudo markazida xalqaro oʻquv-mashgʻulot yigʻini boshlandi. Maʼlum qilganimizdek, unda Ilias Iliadis boshchiligidagi Oʻzbekiston terma jamoasi ham ishtirok etmoqda.
Yigʻinda mezbonlardan tashqari Ruminiya, Saudiya Arabistoni, Tojikiston, Qozogʻiston, Portugaliya, Koreya Respublikasi, Germaniya, Meksika, Polsha, Xorvatiya kabi koʻplab terma jamoalar qatnashmoqda. Mashgʻulotlar erkaklar va ayollar uchun alohida grafik boʻyicha yoʻlga qoʻyilgan.
Eslatib oʻtamiz, ushbu yigʻin 20-22-dekabr kunlari Isroilda boʻlib oʻtadigan Masters musobaqasiga tayyorgarlik vazifasini bajarib beradi.

Сборная Узбекистана по дзюдо начала международные УТС в Японии
После токийского турнира "Большого шлема" в центре дзюдо Кодокан, расположенном в столице Японии, стартовали международные учебно-тренировочные сборы. Как мы сообщали ранее, в них принимает участие и сборная Узбекистана во главе с Илиасом Илиадисом.
Помимо самих японцев, в подготовительном процессе принимают участие и представители Румынии, Саудовской Аравии, Таджикистана, Казахстана, Португалии, Республики Корея, Германии, Мексики, Польши, Хорватии. Тренировки проводятся по отдельному графику для мужчин и женщин.
Напомним, что данные сборы будут служить подготовкой к турниру Masters, который пройдёт в Израиле с 20 по 22 этого месяца.