Dzyudo boʻyicha Oʻzbekiston chempionatining ochilish marosimi oʻtkazildi
Shu kunlarda poytaxtimizdagi “Universal” sport majmuasida dzyudo boʻyicha kattalar oʻrtasida mamlakat birinchiligi tashkil etilayotgan haqida maʼlum qilgan edik. Bugun musobaqaning tantanali ochilish marosimi boʻlib oʻtdi.
Tadbirda MOQ raisi oʻrinbosari, Oʻzbekiston dzyudo federatsiyasi raisi Azizjon Kamilov soʻz olib, dzyudo mamlakatimiz yoshlarining sevimli sport turlaridan biriga aylanib borayotgani, bunga javoban terma jamoamiz vakillari nufuzli musobaqalarda yurtimiz sharafini munosib himoya qilishayotganini taʼkidladi. Shuningdek, Prezidentimizning qoʻllab-quvvatlashi bilan joriy yil kattalar oʻrtasidagi dunyo birinchiligining tashkil etilgani ushbu sportning mamlakatimizda yanada ommalashishiga zamin yaratishi haqida alohida toʻxtaldi.
Marosim davomida oʻzbek dzyudosining rivoji yoʻlida ulkan hissa qoʻshgan bir qator faxriylarga esdalik sovgʻalari topshirildi.

Состоялась церемония открытия чемпионата Узбекистана по дзюдо
Ранее мы сообщали о том, что в спортивном комплексе “Универсал” столицы стартовало первенство страны по дзюдо среди взрослых. Сегодня состоялось торжественное открытие соревнований.
Выступая на мероприятии, заместитель председателя НОК, председатель Федерации дзюдо Узбекистана Азизжон Камилов отметил, что дзюдо становится одним из излюбленных видов спорта молодёжи страны, соответственно представители отечественной сборной достойно защищают честь Узбекистана на престижных соревнованиях. Особо было отмечено, что организованное в этом году первенство планеты среди взрослых при поддержке Президента, станет огромным толчком и послужит предпосылкой для дальнейшей популяризации этого вида спорта в республике.
В ходе церемонии ряду ветеранов, внёсших огромный вклад в развитие узбекской школы дзюдо, были вручены памятные подарки.