Hindistonda Xalqaro kurash assotsiatsiyasi Ijroiya qoʻmitasi yigʻilishi boʻlib oʻtdi
Hindistonning Puna shahrida kurash boʻyicha jahon chempionati start olmoqda. Musobaqa arafasida Xalqaro kurash assotsiatsiyasi (IKA)ning Ijroiya qoʻmitasi yigʻilishi oʻtkazildi.
Mazkur tadbirda ortda qolgan yil sarhisoblari qilinib, kelgusi yil rejalari koʻrib chiqildi. Ushbu anjumanda Xalqaro kurash assotsiatsiyasi rahbariyati, Ijroiya qoʻmitasi aʼzolari qatorida Oʻzbekiston Respublikasi Sportni rivojlantirish vaziri Adham Ikramov, Oʻzbekiston Respublikasining Hindiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor elchisi Dilshod Axatov, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimov, IKAning oʻzbekistonlik vitse-prezidentlari Komil Roʻziyev (bir vaqtda Osiyo-Okeaniya kurash assotsiatsiyasi rahbari), Ziyovuddin Hojiniyozov, Sherzodxon Qudratxoʻja, shuningdek, Xalqaro kurash instituti rektori Habibullo Tojiyev, Oʻzbekiston kurash federatsiyasi vakili Sardor Karimov ham ishtirok etishdi.
Mutasaddilar tashrif davomida Osiyo Olimpiya kengashining Osiyo oʻyinlari Bosh direktori, IKA prezidenti Haydar Farmon, Hindiston kurash federatsiyasi va musobaqa tashkiliy qoʻmitasi vakillari, shuningdek, baʼzi delegatsiya rahbarlari bilan uchrashib, kurashning xalqaro maydondagi mavqeyini oshirish, ushbu sport turini jahon boʻylab keng targʻib qilish kabi masalalarni muhokama qilishadi. Ayni paytda IKA Kongressi boʻlib oʻtmoqda. Yigʻilish tafsilotlari bilan kelgusi yangiliklarda batafsil xabar beramiz.

В Индии состоялось заседание Исполнительного комитета IKA
В индийской Пуне стартует чемпионат мира по курашу. Также в рамках первенства планеты состоялось заседание Исполнительного комитета Международной ассоциации кураша (IKA).
На мероприятии подведены итоги уходящего года и рассмотрены планы на предстоящий спортивный сезон. В числе руководства, членов Исполнительного комитета Международной ассоциации кураша, в этих мероприятиях приняли участие министр Развития спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Узбекистан в Республике Индия Дилшод Ахатов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, вице-президенты IKA из Узбекистана Комил Рузиев (одновременно глава Ассоциации кураша Азии и Океании), Зиёвуддин Ходжиниёзов, Шерзодхон Кудратхуджа, а также ректор Международного института кураша Хабибулло Тоджиев, представитель Федерации кураша Узбекистана Сардор Каримов.
В ходе визита официальные лица встретятся с Генеральным директором Азиатских игр Азиатского Олимпийского совета, президентом IKA Хайдаром Фармоном, представителями Федерации кураша Индии и оргкомитета соревнований, а также с некоторыми руководителями делегаций для обсуждения таких вопросов, как повышение статуса кураша на международной арене, широкое продвижение этого вида спорта по всему миру. В настоящее время проходит конгресс IKA. С подробностями заседания вы сможете ознакомиться в наших следующих материалах.