Shomurod Shofayziyev 56 yoshda!
Bugun yurtimiz sporti fidoyilaridan biri, Oʻzbekiston sport kurashlari assotsiatsiyasi raisi oʻrinbosari Shomurod Shofayziyev oʻz tavallud ayyomini nishonlayapti.
Shomurod Muhsinovich uzoq yillardan beri nafaqat sport kurashlari, balki oʻzbek sporti rivoji yoʻlida oʻzining beminnat yordamini berib kelmoqda. Xususan, kurashchilarimizning xalqaro arenalarda qoʻlga kiritayotgan muvaffaqiyatlari zamirida ushbu mutaxassisning ham xizmatlari katta. Shomurod Shofayziyevning sport sohasiga qoʻshgan hissasi xalqaro maydonda ham yuqori baholangan boʻlib, Ukrainaning Odessa shahrida oʻtkazilgan “Oltin mangust-2018” Xalqaro mukofotining “Jismoniy tarbiya va sport rivojiga qoʻshayotgan hissasi hamda xalqlar orasidagi doʻstlikni mustahkamlashdagi xizmatlari uchun” nominatsiyasida taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Shomurod Shofayziyevni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Шомуроду Шофайзиеву исполнилось 56 лет!
Сегодня свой День рождения отмечает заместитель председателя Ассоциации спортивной борьбы Узбекистана Шомурод Шофайзиев. Ему исполнилось 56 лет.
Шомурод Мухсинович на протяжении многих лет оказывает свою неоценимую помощь в развитии не только спортивной борьбы, но и узбекского спорта. В успехе наших борцов на международной арене велика заслуга и этого специалиста. Вклад Шомурода Шофайзиева в развитие спорта был высоко оценён и на международной арене, он выиграл в номинации "За вклад в развитие физической культуры и спорта и заслуги в укреплении дружбы между народами" Международной премии "Золотой мангуст-2018" в Одессе.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Шомурода Шофайзиева с Днём рождения, желает ему больших успехов, крепкого здоровья и долгих лет жизни.