Nadiya Dusanovani tabriklaymiz!
Bugun yengil atletika boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi Nadiya Dusanova tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Nadiya Dusanova 1987-yil 17-noyabr kuni dunyoga kelgan. Balandlikka sakrash boʻyicha 3 karra Osiyo oʻyinlari sovrindori, 3 karra Osiyo chempioni, Islom birdamligi oʻyinlari, yopiq inshootlardagi Osiyo chempionati va boshqa nufuzli musobaqalar gʻolibi hisoblanadi. Pekin-2008, London-2012 va Rio-2016 Olimpiya oʻyinlari ishtirokchisi. Koʻrsatgan natijalari evaziga davlatimiz tomonidan “Shuhrat” medali bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Nadiya Dusanovani tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan gʻalabalar tilab qoladi.

Поздравляем Надию Дусанову!
Сегодня представительница сборной Узбекистана по лёгкой атлетике Надия Дусанова отмечает свой День рождения.
Надия Дусанова родилась 17 ноября 1987 года. 3-кратный призёр Азиатских игр по прыжкам в высоту, 3-кратная чемпионка Азии, победительница игр Исламской солидарности, чемпионата Азии в закрытых помещениях и ряда престижных соревнований. Участница Олимпийских игр Пекин-2008, Лондон-2012 и Рио-2016. За достигнутые результаты награждена со стороны государства медалью "Шухрат".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Надию Дусанову с Днём рождения, желает ей больших побед, крепкого здоровья и долгих лет жизни.