Qilichbozlik boʻyicha Jahon kubogining kattalar oʻrtasida navbatdagi bosqichi yakunlandi. Unda hamyurtlarimiz sablya va shpaga qurolida oʻtgan bahslarda ishtirok etishdi.
Qayd etish joiz, Jazoirda oʻtgan bellashuvlarda sablyachi qizlarimiz nisbatan yuqori natija koʻrsatishdi. Jamoaviy dasturda dastlab Bolgariya 45:43, soʻng AQSH termasi 45:41 hisoblarida magʻlubiyatga uchratildi. Chorak finalda koreyalik qilichbozlar 45:33 hisobida ustun kelishdi va jamoaviy musobaqani sakkizinchi pogʻonada yakunladik. Yakkalik bellashuvlarida esa Zaynab Dayibekova hamda Paola Pliyego dastlabki saralash bosqichidan oʻtib, 1/64 final bosqichida ishtiroklarini tugatishdi.
Erkaklar oʻrtasidagi shpaga bahslariga Shveysariyaning Bern shahri mezbonlik qildi. Jamoaviy dasturda birinchi bosqichdayoq Germaniya bilan duch kelgan yigitlarimiz 23-natijani qayd etishdi. Afsuski, yakkalik bahslari hamyurtlarimiz uchun omadsiz yakunlandi.

Отечественные саблистки заняли восьмое место на Кубке мира
Завершились соревнования очередного этапа Кубка мира по фехтованию среди взрослых. В нём отечественные атлеты испытали свои возможности в состязаниях на саблях и шпагах.
Стоит отметить, что в Алжире узбекские саблистки показали хороший результат. В командных соревнованиях сначала была обыграна дружина Болгарии 45:43, затем сборная США 45:41. В четвертьфинале уступили фехтовальщицам Республики Кореи со счётом 33:45 и завершили командный турнир на восьмом месте. А в одиночной программе Зайнаб Дайибекова и Паола Плиего успешно прошли предварительный квалификационный раунд, дойдя до стадии 1/64 финала.
Соревнования по шпаге среди мужчин проводились в Берне (Швейцария). В командном зачёте наши ребята, которые уже на первом этапе противостояли Германии, заняли 23-е место. К сожалению, в одиночном разряде наши соотечественники завершили встречи неудачно.